Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w funkcjonowaniu MZK Koszalin. Autobusy kursują inaczej

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Radek Koleśnik
Od poniedziałku 16 marca w Koszalinie obowiązują sobotnie rozkłady jazdy autobusów miejskich, poza liniami nr 17, 18, 33, dla których ważnym będzie rozkład jazdy z dnia powszedniego.

W ramach działań profilaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem, od soboty 14 marca kierowcy MZK Koszalin nie prowadzą już sprzedaży biletów. Dodatkowo w autobusach została wydzielona strefa bezpieczeństwa; to oznacza, że pierwszy pomost został zamknięty i oddzielony od pozostałej przestrzeni pasażerskiej taśmą wraz ze stosowną informacją. Tym samym pasażerowie nie mogą wsiadać do autobusów pierwszymi drzwiami, także po godz. 20.

Dodatkowo zawiesza się korzystanie przez pasażerów z tzw. ciepłych przycisków oraz przystanków na żądanie - każdy teraz jest przystankiem stałym (kierowcy mają się zatrzymywać na każdym przystanku znajdującym się na trasie, a pasażerowie nie muszą korzystać z przycisku „STOP”).

Sprzedaż biletów, o czym mają informować komunikaty głosowe i tekstowe we wszystkich autobusach, ma się odbywać poprzez: aplikację „Mobilna Karta Miejska Koszalin” - instrukcja dostępna jest na stronie internetowej MZK oraz profilu FB, Instagramie; aplikację GoPay - instrukcja dostępna na stronie internetowej MZK; stronę internetową - gopay24.pl/buy; biletomaty mobilne - w urządzeniach zamontowanych w autobusach można zakupić bilet jednorazowy lub czasowy, ważny od momentu zakupu (każdy zakupiony bilet jest już biletem skasowanym, niepodlegającym skasowaniu w kasowniku), a płatności dokonuje się tylko i wyłącznie bezgotówkowo;

biletomat stacjonarny - w urządzeniu można zakupić nieskończenie wiele biletów z każdego dostępnego w taryfie opłat, a płatności dokonuje się tylko i wyłącznie bezgotówkowo; lokalizacja - Centrum Przesiadkowe Wąwozowa; w punktach sprzedaży - przy przystankach: Rynek Staromiejski 01, Moniuszki 01, Podgórna 02, Zubrzyckiego 01, Urząd Skarbowy 02, Dworzec PKS, stacje paliw MZK przy ulicy Gnieźnieńskiej 9 i Wąwozowej 1A.

Koronawirus w Koszalinie i woj. zachodniopomorskim. Raport o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w regionie

W przypadku dokonywania zakupu biletów w stacjonarnych punktach sprzedaży, polecane jest dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej.

Co ważne - brak możliwości zakupu biletu u kierowcy, nie zwalnia z obowiązku posiadania ważnego biletu w czasie przejazdu.

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Przypominamy, że w poszczególnych urzędach w Koszalinie zostały wprowadzone ograniczenia w zakresie odwiedzin interesantów. Zarówno w koszalińskim ratuszu, jak i w starostwie zalecany jest kontakt telefoniczny oraz internetowy. Podobnie w innych instytucjach. W każdym z tych urzędów stosowane jest zalecenie, by - jeżeli to możliwe - unikać osobistych wizyt; to samo dotyczy płatności, które można wykonać przez internet.

Od poniedziałku ograniczone funkcjonowanie instytucji w Koszalinie

W związku z narastającym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i w celu zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Białogardzie i podległych mu jednostek, wprowadzone zostały do odwołania nadzwyczajne środki ostrożności.

- Zwracam się do mieszkańców z apelem, by w najbliższych dniach w miarę możliwości ograniczyli wizyty w urzędach - apeluje starosta białogardzki Piotr Pakuszto.

W przypadku konieczności załatwienia pilnych spraw w urzędzie, wskazany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny.Starosta zwraca się do mieszkańców z prośbą, by wszelkie możliwe sprawy urzędowe załatwiali drogą internetową.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo