Zwycięski AZS!!! Anwil Włocławek - AZS Koszalin 64:66 [zdjęcia, film]

Magdalena Berezka
Anwil Włocławek – AZS Koszalin
Anwil Włocławek – AZS Koszalin Magdalena Berezka
AZS Koszalin wygrał z Anwilem Włocławek w wyjazdowym meczu 64:66. Agresywna obrona na całym boisku i żelazne nerwy na linii rzutów wolnych w końcówce, pozwoliły AZS Koszalin wywieźć dwupunktowe zwycięstwo z Włocławka.
Anwil Włocławek - AZS Koszalin

Akademicy rozpoczęli ten mecz dość niemrawo i już po kilku minutach przegrywali kilkoma punktami. Koncentrację odzyskali jednak jeszcze w pierwszej kwarcie, kończąc ją czterema punktami przewagi. Kilkupunktowe prowadzenie utrzymywali przez kolejne dziesięć minut, a także przez dużą część trzeciej kwarty. Mimo wyraźnie przegrywanej zbiórki pomogła w tym agresywna obrona, którą koszalinianie wymusili kilkanaście strat rywali - większość z nich kończyła się łatwymi punktami AZS.

Pod koniec trzeciej odsłony bardziej twardo w obronie zaczął grać Anwil, a w doskonale dotąd funkcjonującej maszynce Akademików coś się zacięło. Podobnie gra wyglądała na początku ostatniej kwarty i Anwil Włocławek wyszedł na kilku punktowe prowadzenie.

Biało-niebiescy w porę się jednak obudzili, doszli rywala i od tej pory trwał mecz "punkt za punkt" bez wyraźnej przewagi żadnej z drużyn. Kiedy na niespełna pół minuty do końca spotkania AZS zyskał trzypunktowe prowadzenie, gospodarze rozpoczęli festiwal fauli taktycznych. Przyniosło to połowiczny skutek, bo o ile Robert Skibniewski czy Darrell Harris co drugiego wolnego nie trafiali, to Akademicy stawali na tyle agresywnie w obronie, że rywale nie byli w stanie zniwelować przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się dwupunktowym zwycięstwem AZS Koszalin 66:64.