Zwycięski debiut Kamelina. AZS Politechnika - KSS Kielce 32:30 [zdjęcia]

Zawodniczki AZS Politechniki Koszalińskiej zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli.
Zawodniczki AZS Politechniki Koszalińskiej zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli. Jacek Wójcik
Udanie 2013 rok zainaugurowały piłkarki ręczne AZS Politechniki Koszalińskiej. Po wygranej nad KSS Kielce awansowały na czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy.
AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30

Akademiczki pokonały różnicą 2 goli KSS Kielce. W spotkaniu tym na ławce Politechniki debiutował Gennadij Kamelin, który kilka dni wcześniej zastąpił Waldemara Szafulskiego.

Koszalinianki wypracowały sobie dwubramkową przewagę w pierwszej połowie. W drugiej odskakiwały od rywalek na 4 bramki, ale KSS niwelował straty w czym zasługa przede wszystkim Katarzyny Skrzyniarz (9 ze swoich 10 goli zdobyła w drugiej połowie).

Skrzyniarz w 52 minucie - przy prowadzeniu KSS 27:26 - po raz trzeci otrzymała karę dwuminutową i w konsekwencji czerwoną kartkę (wcześniej boisko opuściła z tego samego powodu Milena Kot).

W końcówce meczu rywalki nie miały atutów w ataku. Finałowe minuty były popisem Tatiany Bilenii z Politechniki, która zdobyła 5 z 6 ostatnich bramek dla akademiczek, przesądzając o wygranej.

KU AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30 (12:10)

AZS Politechnika: Sziwierska, Piechnik - Kobyłecka 7, Bilenia 7, Matuszczyk 5, Muchocka 4, Dąbrowska 4, Koprowska 2, Dworaczyk 1, Chmiel 1, Odrowska 1.

KSS: Wawrzynkowska, Staś - Skrzyniarz 10, Syncerz 8, Paszowska 4, Lalewicz 3, Drabik 3, Grabarczyk 2, Grzesik, Kot, Olszowa.