Zwycięstwa koszalińskich drużyn w III lidze. Bałtyk liderem

djas
Bałtyk Koszalin ograł na wyjeździe Drawę Drawsko Pomorskie 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Wiśniewski. Dawid Jaśkiewicz
W ósmej kolejce Bałtyckiej trzeciej ligi, z zespołów z naszego regionu, po komplet punktów sięgnęły jedynie Bałtyk i Gwardia Koszalin.

Podopieczni Wojciecha Polakowskiego rywalizowali w meczu na szczycie z Drawą Drawsko Pomorskie. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszej części dość często zagrażali bramce strzeżonej przez Macieja Dulewicza. Szczególnie aktywni byli gracze z przeszłością w koszalińskim zespole- Mateusz Trzebiatowski i Grzegorz Wawreńczuk. Ostatni z wymienionych już po dziesięciu minutach wpisał się na listę strzelców. Tuż przed przerwą ponownie mógł trafić do siatki, lecz na przeszkodzie stanął słupek. Pierwsze minuty po zmianie stron w dalszym ciągu należały do Drawy. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gracze z Koszalina. Po kwadransie gry w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Mateusz Wiśniewski. Goście podkręcili tempo, a efektem odważnej gry był gol strzelony przez Łukasza Wiśniewskiego, który jak się później okazało, dał Bałtykowi trzy punkty i pozycję lidera.

Tyle samo punktów co zespół prowadzony przez Wojciecha Polakowskiego, mają w swoim dorobku gracze beniaminka z Kościerzyny. Piłkarze Kaszubii odnieśli kolejne zwycięstwo, ogrywając na wyjeździe Leśnika/Rossę Manowo 2:0. Po bezbramkowej pierwszej części, druga odsłona obfitowała w emocje. Dziesięć minut po wznowieniu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę ujrzał Łukasz Kłączyński i gospodarze kończyli spotkanie w "dziesiątkę". Na domiar złego, z rzutu wolnego precyzyjnie uderzył Adrian Wysiecki i goście objęli prowadzenie. Dwadzieścia minut przed końcem siły na boisku się wyrównały. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Bartosz Prokopów. Gospodarze odważnie zaatakowali. Swoje szanse miał Paweł Marczak, lecz żadna z prób nie zakończyła się bramką. Tuż przed końcowym gwizdkiem przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę, po której po raz drugi do siatki trafił Adrian Wysiecki.

Kolejną gorzką pigułkę musieli przełknąć kibice w Kołobrzegu. Po dwóch kolejnych zwycięstwach wydawało się, że w zespole Kotwicy wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. W sobotę kołobrzeżanie wysoko ulegli jednak beniaminkowi z Potęgowa. Pomorze odniosło swoją czwartą wygraną w piątym meczu na swoim boisku. Już w szóstej minucie Łukasza Krymowskiego pokonał były gracz Kotwicy, Roland Kazubowski. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla gospodarzy zdobył Henryk Patyk. W drugiej części ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców i kołobrzeżanie wyjechali z Potęgowa z bagażem trzech bramek.

Spotkanie trzymające w napięciu do ostatnich sekund zobaczyli kibice w Koszalinie, gdzie Gwardia podejmowała Cartusię Kartuzy. Goście od lat należą do solidnych ekip Bałtyckiej trzeciej ligi co pokazały pierwsze minuty meczu. W końcówce pierwszej części do głosu doszli gwardziści. Szczególnie aktywny był Andriej Tratsiak, po którego podaniach bliscy strzelenia bramki byli Tsubasa Nishi oraz Jacek Magdziński. Dwie minuty po zmianie stron białoruski obejrzał jednak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Przez kilka chwil strata jednego zawodnika zdeprymowała nieco gospodarzy, którzy w porę się otrząsnęli i zaczęli poważnie zagrażać bramce strzeżonej przez Michała Kopkę. Swoje szanse mieli Fabian Słowiński, Daniel Wojciechowski oraz Jacek Magdziński. Znakomicie do gry wprowadzili się rezerwowi. Wiele do poczynań koszalińskiej drużyny wnieśli Damian Miętek oraz Uelder Barbosa. W doliczonym czasie spotkania podanie Macieja Stańczyka na gola zamienił Mateusz Bień.

W kolejnym ligowym meczu przeciwnikiem podopiecznych Tadeusza Żakiety będzie Lechia II Gdańsk. Drużyna z Trójmiasta imponuje w ostatnich występach skutecznością. Po wygranej 8:2 nad zespołem rezerw Pogoni Szczecin, w niedzielę gdańszczanie zaaplikowali sześć bramek Chemikowi Police. Na listę strzelców wpisali się Rafał Gorczyca, Damian Garbacik, Dawid Żmijewski, Andrzej Kaszuba, Rafał Janicki i Mateusz Machaj. Obok dwóch ostatnich z wymienionych, z kadry pierwszego zespołu wystąpili także Bartosz Kaniecki, Kacper Łazaj, Patryk Tuszyński i Adam Duda.