Adam Bieńkowski i Zbigniew Baranowski ze złotymi medalami

Zbigniew Baranowski z AKS Białogard sięgnął po złoty medal w kategorii do 92 kg
Zbigniew Baranowski z AKS Białogard sięgnął po złoty medal w kategorii do 92 kg archiwum
Cztery medale wywalczyli zapaśnicy z regionu na 72. Mistrzostwach Polski w stylu wolnym, które odbyły się w Bydgoszczy.

Życiowy sukces na krajowych matach odniósł Adam Bieńkowski z UKS Zapasy Kołobrzeg. Startując w kategorii do 57 kg, sięgnął po złoty medal. To pierwsze złoto 30-letniego zawodnika i trenera kołobrzeskiego klubu.

Wcześniej 6 razy stawał na podium, ale zawsze na niższych stopniach, m.in. 2 lata temu był drugi w MP w Białogardzie. Drugie złoto wywalczył Zbigniew Baranowski z AKS Białogard w kategorii do 92 kg. Na tegoroczne MP pojechał krótko po zdobyciu srebrnego medalu mistrzostw Europy.

O jego dominacji w kraju świadczy fakt, że finałowego rywala, Michała Bielawskiego (Grunwald Poznań), pokonał przez przewagę techniczną.

Dodajmy, że Baranowski wywalczył trzeci krajowy tytuł. Na koncie ma też dwa brązy. Wicemistrzem Polski do 86 kg został Patryk Dublinowski z AKS, który uległ w finale Sebastianowi Jezierzańskiemu (Dąb Brzeźnica). Brąz do 70 kg wywalczył jego klubowy kolega Dawid Takunow.

Walki o brązowe medale przegrali wolniacy z MLUKS Karlino, Sebastian Tomczyk (65 kg) i Cezary Sadowski (79 kg). Obaj zajęli 5. miejsca.

Z powodu kontuzji w zawodach nie wystartował siedmiokrotny mistrz kraju Krzysztof Bieńkowski (65 kg). W Bydgoszczy o medale walczyły także seniorki (63 zaw. z 26 klubów).

W wadze do 53 kg brąz wywalczyła Amanda Tomczyk, a do 50 kg Monika Klepuszewska (obie MLUKS) zajęła 5. lokatę.