Pieniądze na budowę ul. Władysława IV w Koszalinie. Umowa podpisana

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Obecnie prace na ul. Władysława IV i w rejonie tej ulicy są prowadzone dwutorowo - z jednej strony na S6, a z drugiej na miejskim odcinku inwestycji - tu m. in. jest kładziona kanalizacja
Obecnie prace na ul. Władysława IV i w rejonie tej ulicy są prowadzone dwutorowo - z jednej strony na S6, a z drugiej na miejskim odcinku inwestycji - tu m. in. jest kładziona kanalizacja Radek Koleśnik
Udostępnij:
W Koszalinie podpisano kilka ważnych umów dla miasta na dofinansowanie z funduszy unijnych oraz z budżetu samorządu województwa. Przede wszystkim na budowę ul. Władysława IV.

- To obecnie nasza największa inwestycja, która już się rozpoczęła - mówił prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

- Wprowadziliśmy wcześniej zmiany w budżecie miasta, dziś te pieniądze do nas wpływają - ponad 27 milionów złotych na remont prawie 1,5-kilometrowego fragmentu ul. Władysława IV - od ronda generała Maczka do węzła drogi ekspresowej S-6 „Koszalin-Wschód”. Po wielu miesiącach wspólnych prac dobiliśmy do portu. Do tego udało się rozstrzygnąć przetarg poniżej szacowanych kosztów - dodał prezydent (wykonawcą jest firma Strabag, za 31,8 mln zł; finał w grudniu 2022 - dop. red.).

Droga S6. Co z obwodnicą Koszalina i Sianowa? Jest wykonawca projektu

- Obecnie prace budowlane są prowadzone od strony węzła S6 - mówił też prezydent o postępie prac na ul. Władysława IV.

- Kładziona jest kanalizacja deszczowa, trwają też prace na terenie, gdzie będą ważone samochody ciężarowe przy ul. Duńskiej. Prace będą się przesuwać stopniowo w kierunku ronda generała Maczka. Trwają też ustalenia dotyczące przełożenia instalacji - gazowej, tu już została podpisana umowa, a także energetycznej. Dopiero później będzie widać te prace, które są związane z budową nawierzchni drogi.

Umowy podpisali prezydent Piotr Jedliński oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Tomasz Sobieraj. Dodajmy, że marszałek Geblewicz specjalnie przyjechał wczoraj do Koszalina, by przekonać się, jak wygląda postęp prac i jak Koszalin wykorzystuje fundusze unijne.

- Zobaczę nie tylko plac budowy na ul. Władysława IV, ale też otwartą niedawno Zagrodę Jamneńską, będę w Szpitalu Wojewódzkim. Spotkam się także z przedstawicielami uczelni koszalińskich oraz z przedsiębiorcami z Koszalina - mówił O. Geblewicz.

Od Goleniowa do Nowogardu pojedziemy nową S6. Na razie jeszc...

Prezydent Koszalina, korzystając z okazji, przekazał marszałkowi wniosek, by w kolejnej perspektywie unijnej kontynuować projekt Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, który swoim zasięgiem obejmuje Koszalin, Kołobrzeg i Białogard oraz ościenne powiaty - koszaliński, kołobrzeski i białogardzki.

- Komisja Europejska przygląda się temu naszemu eksperymentowi - to pierwszy taki projekt w Polsce, który wyszedł poza obszar metropolitarny. Komisja Europejska przyglada się nam i dopinguje - mówił marszałek Olgierd Geblewicz; przypomnijmy ZIT w regionie to m. in. inwestycje w trasy rowerowe, zakup autobusów, zbrojenie terenów inwestycyjnych.

Trwają prace przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa w ramach drogi ekspresowej S6.Czytaj więcej:To będzie rekordowy sezon na drogachKiedy droga S6 Słupsk-Gdańsk?Droga S6 w województwie zachodniopomorskim z lotu ptakaZobacz także Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk o inwestycjach na Pomorzu Środkowym

Droga S6. Prace przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA]

Ponadto na wczorajszej konferencji podpisane zostały też dwie inne ważne umowy dla miasta, mianowicie na dofinansowanie z budżetu samorządu województwa działalności Bałtyckiego Teatru Dramatycznego (500 tys. zł) i Filharmonii Koszalińskiej (300 tys. zł).

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Renault zamyka działalność w Rosji

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Igo
1,5 km w trzy i pół roku? Chyba łopatami...No gratuluję - tak to my tej Polski nie zbudujemy
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie