Anglia tylko remisuje z USA

Paweł Sikorski
Bohaterami sobotnich spotkań w ramach MŚ w RPA byli bramkarze. Po znakomitym występie Vincenta Enyama w meczu z Argentyną, bohaterem… negatywnym stał się Robert Green, po którego błędzie Anglicy zaledwie zremisowali z USA 1:1.

Mundial 2010. Grupa C: Anglia - USA 1:1

Angielscy kibice na pierwszą bramkę musieli czekać zaledwie cztery minuty. Gola na 1:0 zdobył niezawodny Steven Gerrard. Asystę w tej sytuacji zaliczył rutynowany w reprezentacji Anglii - Emil Heskey. (Warto wspomnieć, że w każdym z trzech sobotnich spotkań mundialowych worek z bramkami był rozwiązywany w pierwszych dziesięciu minutach gry.)

Szybka utrata bramki podziałała mobilizująco na drużynę zza oceanu. Podopieczni Boba Bradleya raz po raz stwarzali sobie okazje do strzału, jednak nie potrafili zamienić ich na upragnione wyrównanie. Z pomocą przyszedł im… Robert Green, golkiper Anglii. Po strzale Dempseya bramkarz West Ham United niefortunnie próbował sparować futbolówkę, która prześliznęła się po jego rękawicach i zatrzepotała w siatce.

Druga połowa należała zdecydowanie do podopiecznych Fabio Capello. Rooney i spółka zafundowali kibicom dobre widowisko, jednak ich huraganowe ataki nie przyniosły skutku. Agresywna gra przełożyła się jednak na ilość żółtych kartek. Sędzia Carlos Simon, rodem z Brazylii, rozdał ich aż pięć.

Anglia - USA 1:1

Gerrard 4. - Dempsey 40.

Anglia: 12-Robert Green; 2-Glen Johnson, 20-Ledley King, 6-John Terry, 3-Ashley Cole; 7-Aaron Lennon, 4-Steven Gerrard, 8-Frank Lampard, 16-James Milner; 21-Emile Heskey, 10-Wayne Rooney.

USA: 1-Tim Howard; 6-Steve Cherundolo, 15-Jay DeMerit, 5-Oguchi Onyewu, 3-Carlos Bocanegra; 10-Landon Donovan, 4-Michael Bradley, 13-Ricardo Clark, 8-Clint Dempsey; 17-Jozy Altidore, 20-Robbie Findley.