Aż iskry leciały: Iskra Białogard - Olimp Złocieniec 9:0 (3:0)

Jacek Wójcik [email protected]
Łukasz Jarzębski pokonał bramkarza ze Złocieńca aż 5 razy.
Łukasz Jarzębski pokonał bramkarza ze Złocieńca aż 5 razy. Jacek Wójcik
Koszalińska klasa okręgowa: Iskra Białogard - Olimp Złocieniec 9:0 (3:0). Komplet punktów i 16 goli Iskry w dwóch pierwszych meczach.

Imponujący start do nowego sezonu zaliczyła Iskra Białogard. Podopieczni Pawła Drozdowskiego w czwartek rozbili 7:1 Drzewiarza Świerczyna, a w sobotę zdeklasowali Olimpa Złocieniec 9:0. Połowę z 16 goli w tych meczach zdobył Łukasz Jarzębski. Bramkarza Olimpa pokonał w sobotę aż 5 razy!

- Zagraliśmy super zarówno w obronie, jak i w ataku - nie ukrywał zadowolenia Drozdowski. - Na podkreślenie zasługuje 5 goli Łukasza Jarzębskiego. To niecodzienny wyczyn. Z kolei Rafał Jackiewicz nie dość, że strzelił 3 bramki, to zaliczył 2 asysty. Dużo walczył na boisku. Dobrze też zagrali zmiennicy - dodał.
Prowadzony przez doświadczonego trenera Janusza Kępę, zespół ze Złocieńca już po czterech minutach znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jarzębski, a chwilę po nim Kacpra Dalmatę pokonał po raz pierwszy Jackiewicz. 19-latek ustalił też wynik do przerwy. W 20. min wykorzystał podanie od atakującego lewą stroną Wojeciecha Łaniuchy i było 3:0.
Po mocnym początku, gra nieco się wyrównała. Blisko czwartej bramki Iskra była tuż przed przerwą. Łaniucha uderzył z narożnika pola karnego, ale trafił w słupek.

Na czwartego gola gospodarze czekali do 59. min, gdy po raz drugi trafił Jarzębski. Trener Drozdowski do 60. min przeprowadził cztery zmiany, ale nie osłabiły one zespołu. Wręcz przeciwnie. Na bramkę Olimpa sunęły kolejne ataki, a bramki sypały się jak z rogu obfitości. Na 5:0 podwyższył włączający się do akcji ofensywnych obrońca Mateusz Zalewski. Później znów wielkie chwile przeżywał popularny Jarząb. Skompletowanie klasycznego hattricka zabrało mu zaledwie 10. minut! Wynik ustalił Jackiewicz, strzelając swoją trzecią bramkę.

- Bardzo dobrze wyglądaliśmy w tym meczu fizycznie - szybkościowo i siłowo. To efekt dobrze przepracowanej przerwy letniej. Czekamy teraz na pierwszy wyjazd do Mechanika Bobolice - zakończył trener Drozdowski.

Iskra Białogard - Olimp Złocieniec
9:0 (3:0)
1:0 Jarzębski (3.), 2:0 i 3:0 Jackiewicz (4. i 20.), 4:0 Jarzębski (59.), 5:0 Zalewski (64.), 6:0, 7:0 i 8:0 Jarzębski (70., 75. i 80.), 9:0 Jackiewicz (85.).

Iskra: Pończocha - Zalewski, Kosmala (46. Ambrożewicz), Żołnierek (48. Peśla), Pokuciński, Przybysz, Łaniucha (60. Lewandowski), Lisiak, Szczepański (54. Rajszys), Jarzębski, Jackiewicz.
Olimp: Dalmata - Feliński, Krajewski, Kuc, Rogiński, Rzepecki, Dusza, Barsul, Tabaka, Belnik, Szapiel.