AZS Koszalin w półfinale Pucharu Polski (zobacz film i zdjęcia)

Po rzucie Grzegorza Surmacza (z piłką) AZS prowadził w 31. minucie różnicą 28 punktów. Jacek Wójcik
Skuteczna gra w trzeciej kwarcie wystarczyła koszalińskim akademikom, by pokonać Polonię 2011 Warszawa i awansować do najlepszej czwórki w Pucharze Polski edycji 2009/2010.
AZS Koszalin-Polonia 2011 WarszawaJacek Wójcik

AZS Koszalin-Polonia 2011 Warszawa

Obie drużyny występowały w meczu w strojach... AZS (gospodarze w białych, goście w niebieskich). Stroje zespołu ze stolicy zostały zgubione lub skradzione poza halą Gwardii. Już w chwili opuszczania autokaru przez zespół Polonii, torby ze strojami nie było. Obecnie sprawę bada policja.

Przez dwie pierwsze kwarty oglądano wyrównaną grę, ale dość mocno odbiegającą poziomem od ligowych spotkań. Szczególnie źle to wyglądało pomiędzy 12 i 17 minutą, gdy obie drużyny prześcigały się wręcz w nieporadności. Dopiero od stanu 26:26 (17. min) dwie indywidualne akcje wykonał Swanson, trójką poprawił Kuebler i akademicy schodzili do szatni przy prowadzeniu 37:31.

Druga połowa rozpoczęła się od trójki Karwowskiego (37:34), ale to był jedyny pozytywny akcent ze strony gości w III kwarcie. Koszykarze AZS przyspieszyli grę i z dużą łatwością zdobywali punkty. W 31. min Surmacz podwyższył wynik do 71:43 i była to największa różnica między AZS i Polonią w całym meczu.

AZS kończył mecz mocno rezerwową piątką, co wykorzystała ambitna młodzież z Warszawy zmniejszając rozmiary porażki do 11 pkt.

AZS Koszalin - Polonia 2011 Warszawa 87:76 (22:20, 15:11, 32:12, 18:33)

AZS: Swanson 16 (7 zb., 4 prze.), Tica 13, Milicić 10 (2x3, 4 zb., 5 as.), Balcerzak 6 (2x3), Reese 5 - Surmacz 15 (8 zb.), Kuebler 9 (1x3), Arabas 8 (2x3), Diduszko 2, Urbański 2, Stępień 1, Metelski 0.

Polonia: Berisha 12 (1x3, 5 str.), Mokros 11 (2x3), Karwowski 8 (1x3), Śnieg 8 (6 zb., 4 str.), Bigus 3 - Pamuła 14 (2x3, 5 str.), Jankowski 8 (1x3), Kolowca 5 (6 zb.), Linowski 4 (4 zb.), Dutkiewicz 3 (1x3).

Wczoraj awans do półfinału PP wywalczył również PGE Turów Zgorzelec, pokonując poznański Basket 99:70. Dwa pozostałe mecze ćwierćfinałowe odbędą się w piątek i sobotę.