Baby latają za księdzem z Dygowa. Kapłan był widziany z...

  Baby latają za księdzem z Dygowa. Kapłan był widziany z posłanką Szczypińską

  Monika Makoś monika.makos@gk24.pl

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Baby latają za księdzem z Dygowa. Kapłan był widziany z posłanką Szczypińską
  Dygowo wrze po wieczornym spacerze tutejszego proboszcza z posłanką Szczypińską. Zdjęcia księdza z Dygowa, który w Warszawie spędził wieczór z posłanką Jolantą Szczypińską, oburzyły parafian.
  Baby latają za księdzem z Dygowa. Kapłan był widziany z posłanką Szczypińską
  Zapowiadają, że nie będą dawać na tacę ani nie będą się spowiadać u takiego księdza.
  Zdjęcia z wieczornego spaceru po Warszawie ks. Ireneusza Żejmy, proboszcza dygowskiej parafii, ze słupską posłanką PiS, opublikował w piątek i w sobotę "Fakt". Widać na nich księdza i Jolantę Szczypińską. Ksiądz w luźnej białej koszuli pozuje do zdjęć, stojąc na betonowym słupku. Z kolei posłanka daje się sfotografować m.in. z różą w zębach. Spacer, kupno wina i powrót do hotelu poselskiego. Oboje tłumaczą później, że to tylko przyjacielskie spotkanie dwojga ludzi, którzy znają się od bardzo, bardzo dawna.

  - Można wciskać kit o partnerstwie i przyjaźni, ale ludzie nie są głupi - komentują tymczasem mieszkańcy Dygowa. W Dygowie bowiem wrze. W sobotę wszyscy mówili tylko o wypadzie proboszcza do stolicy. Większość mieszkańców jest oburzona. Na cmentarzu kobiety, które przyszły zadbać o groby najbliższych, co chwilę przystawały w małych grupkach i rozmawiały. Wszystkie interesowało jedno: jak ksiądz zachowa się w niedzielę, jak odprawi mszę?

  Ciekawość była tym większa, że na niedzielę zaplanowano dożynki. Proboszcz jednak odprawił w Dygowie tylko mszę poranną. Swoim parafianom przedstawił oświadczenie: zapowiedział, że poda "Fakt" do sądu. Mszę dożynkową w południe odprawił już inny kapłan. - Być może lepiej. Unikniemy niezręcznej sytuacji - usłyszeliśmy od organizatorów dożynek.

  Wczoraj w Dygowie ludziom rozwiązały się języki dopiero wówczas, gdy obiecaliśmy im anonimowość. Wszyscy znają piątkowy artykuł. Większości nie zaskoczył. - To, że ma słabość do kobiet, było wiadomo od dawna - powiedziała nam mieszkanka Dygowa. - Ale to już przegięcie. Ludzie mówią, że nie będą dawać na tacę, bo pieniądze później idą na wypady do stolicy, ani nie będą chodzili do spowiedzi do takiego księdza.

  Lista żalów jest dłuższa: - W kościele woda leje się do środka. Budynek jest nieogrzewany. Niby z oszczędności. Zimą starsze kobiety przynosiły poduszki na ławki, to kazał im je wyrzucić. Powiedział, że to nie jarmark - mówi kolejna kobieta. - Ale na wypady do Kołobrzegu na śniadania i obiady ma.
  Wśród parafian są też tacy, którzy chwalą księdza. - Jest konkretny, inteligentny, ma krótkie rzeczowe kazania. Widziałam go na pogrzebie i widać było, że robi to z sercem. No i kościółek w Czerninie odremontował - mówi kobieta. - A baby to same za nim ganiają. Przystojny jest mężczyzna, to na niego lecą.

  Wczoraj ksiądz nie odbierał telefonu. Na nasze telefony nie odpowiedział też rzecznik kurii biskupiej. Odpowiedziała za to posłanka Szczypińska. - Za komentarz może służyć moje oświadczenie. Powtórzę tylko, że jeżeli "Fakt" nie sprostuje tych informacji, podam gazetę do sądu - powiedziała.

  W oświadczeniu, które można przeczytać na naszej stronie internetowej, posłanka pisze m.in. "że jej kontakty z ks. Ireneuszem nigdy nie wykroczyły poza charakter kontaktów przyjacielskich".

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (47)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (47) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Kołobrzegu

  Wideo z Kołobrzegu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów