Bałtycka III liga. Trzy zespoły na czele

djas
Piłkarze Polonii Gdańsk (białe stroje) odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Gdańszczanie ograli na swoim boisku Drawę Drawsko Pomorskie 1:0. Dawid Jaśkiewicz
Za nami siódma kolejka Bałtyckiej trzeciej ligi.

W ośmiu meczach piłkarze strzelili aż 29 bramek, co daje znakomitą średnią 3,6 gola na spotkanie. Najbardziej widowiskowy pojedynek obejrzeli kibice w Gdańsku, gdzie rezerwy Lechii rozbiły Pogoń II Szczecin aż 8:2. Już po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 4:2. Po zmianie stron prawdziwy koncert gry dał Adam Duda. Blondwłosy napastnik aż czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, pieczętując swoimi trafieniami wysoką wygraną swojej drużyny. Obok młodego snajpera, w "dwójce" Lechii wystąpili także m.in. Kacper Łazaj i Mateusz Machaj. Szkoleniowiec gości miał do swojej dyspozycji takich zawodników jak Edi Andradina, Tomasz Chałas czy Radosław Wiśniewski.

W ligowej tabeli lechiści plasują się tuż za prowadzącą trójką- Drawa Drawsko Pomorskie, Kaszubia Kościerzyna i Bałtyk Koszalin. Podopieczni Łukasza Woźniaka ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie, ulegając na wyjeździe Polonii Gdańsk 0:1. Dla ekipy z Trójmiasta jest to pierwszy komplet punktów w nowych rozgrywkach. Piłkarze Drawy rozegrali w Gdańsku najsłabsze spotkanie w ostatnich tygodniach. Dopiero w końcówce pojedynku zaczęli poważnie zagrażać bramce strzeżonej przez Sebastiana Wojtowicza, jednak nie zdołali skutecznie odpowiedzieć na trafienie Kamila Borkowskiego.

Po dwóch meczach bez zwycięstwa (porażka z Gwardią Koszalin oraz remis z Drawą), komplet punktów wywalczyli gracze Kaszubii Kościerzyna. Drużyna prowadzona przez Dawida Banaczka wygrała na swoim boisku z Arką II Gdynia 2:1. Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie po celnym strzale Łukasza Jamroza. Pięć minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Błażej Troka, kwadrans przed końcem Patryka Kamolę pokonał Mateusz Prinz. W międzyczasie doskonałą szansę do wyrównania miał Przemysław Stolc, lecz jego strzał z rzutu karnego wybronił Mateusz Machola.

W czołowej trójce znajdują się również piłkarze Bałtyku Koszalin. Podopieczni Wojciecha Polakowskiego ograli w derbowym starciu Gwardię Koszalin 2:1. Mimo, że więcej okazji do strzelenia gola stworzyli sobie gwardziści, z końcowego zwycięstwa cieszyli się gracze z ulicy Andersa, którzy bezwzględnie wykorzystali dwa błędy popełnione przez defensywę gości. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Kołodziejski oraz Mateusz Wiśniewski. W końcówce spotkania bramkę dla Gwardii zdobył Uelder Barbosa.

Drugie kolejne zwycięstwa odniosły zespoły Kotwicy Kołobrzeg i Bałtyku Gdynia. Kołobrzeżanie pokonali przed własną widownią Leśnika/Rossę Manowo 4:2. Na gola Tomasza Krzywonosa błyskawicznie odpowiedział Patryk Skórecki. Jeszcze przed przerwą gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Patryk Pietras. W drugiej części trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Krystian Szambelan. Kontaktowego gola strzelił jeszcze Paweł Marczak, ale ostatnie w tym meczu słowo należało do podopiecznych Wiesława Bańkosza. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę do siatki skierował Krzysztof Biegański.

Wygrana po dramatycznym meczu nad Lechią II Gdańsk wyraźnie uskrzydliła zawodników Bałtyku Gdynia. Drużyna prowadzona przez Pawła Budziwojskiego ograła na wyjeździe Korala Dębnica 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się doświadczony Krzysztof Rusinek, po jednym golu dołożyli Daniel Kokosiński oraz Kamil Kurs. Koral jest jedynym zespołem, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa i zamyka ligową tabelę.