Bałtycka III liga: Wyniki sobotnich meczów

djas
W piątkowym meczu szóstej kolejki, piłkarze Gwardii Koszalin pokonali Polonię Gdańsk 1:0 Dawid Jaśkiewicz
W sobotę rozegranych zostało sześć meczów szóstej kolejki Bałtyckiej trzeciej ligi.

Z drużyn z naszego regionu, w sobotę o punkty rywalizowały Bałtyk Koszalin, Drawa Drawsko Pomorskie oraz Leśnik/Rossa Manowo. Po zwycięstwo sięgnął jedynie zespół z Manowa.

Podopieczni Tomasza Chrupałły przełamali wreszcie niemoc występów na swoim boisku i dopiero w czwartym meczu na nowym stadionie zdołali strzelić pierwsze bramki i co najważniejsze, sięgnąć po komplet punktów. Spotkanie z Pomorzem Potęgowo (2:1) lepiej ułożyło się dla gości, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Do siatki gospodarzy trafił w dwudziestej minucie Radosław Roeske. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Krzysztof Hrymowicz, po zmianie stron gola na wagę zwycięstwa zdobył Dominik Husejko.

Bałtyk Koszalin zremisował na wyjeździe z Chemikiem Police 2:2. Choć obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia bramki, do przerwy prowadzili gospodarze po trafieniu Mateusza Jakubiaka. Koszalinianie z impetem rozpoczęli drugą część spotkania, a wynikiem odważnej gry były gole Marcina Chyły oraz Kordiana Rudzińskiego. W końcówce meczu swoją szóstą bramkę w tym sezonie zdobył Paweł Krawiec i pojedynek dwóch czołowych drużyn rozgrywek zakończył się podziałem punktów. Chemik kończył spotkanie w "dziewiątkę", po tym jak czerwone kartki ujrzeli Paweł Bącler oraz Maciej Majak.

Po serii czterech kolejnych zwycięstw, punkty stracili piłkarze Drawy Drawsko Pomorskie. Podopieczni Łukasza Woźniaka zremisowali z Kaszubią Kościerzyna 1:1. Pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do Drawy. Lider Bałtyckiej trzeciej ligi objął prowadzenie po kwadransie gry za sprawą Artura Kapelińskiego. Swoje szanse mieli również Grzegorz Wawreńuczk, Wojciech Guźniczak czy Łukasz Kosakiewicz. W drugich czterdziestu pięciu minutach gospodarze zaczęli popełniać wiele błędów w defensywie. Kaszubia często zagrażała bramce strzeżonej przez Marcina Kaczmarczyka, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Prinz.

Niezwykle emocjonujące zawody obejrzeli kibice w Gdyni, gdzie na Narodowym Stadionie Rugby, Bałtyk podejmował Lechię II Gdańsk. O ile pierwsza połowa nie przyniosła jeszcze nieoczekiwanych zwrotów akcji i zakończyła się remisem 1:1, o tyle druga odsłona przyniosła miejscowym kibicom niezapomniane emocje. Tuż po przerwie drugiego gola dla gdańszczan zdobył Rafał Gorczyca. Kwadrans przed końcem czerwoną kartkę ujrzał bramkarz gospodarzy Osama Yehia, a rzut karny wykonywany przez Mateusza Machaja obronił rezerwowy bramkarz Bałtyku, Patryk Lewiński. Kilka chwil później do wyrównania doprowadził Krzysztof Bułka, w doliczonym czasie gry kolejną "jedenastkę" wybronił Lewiński! Tuż przed końcowym gwizdkiem gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gdynian Kamil Kurs.

W pozostałych spotkaniach, Pogoń II Szczecin pokonała Cartusię Kartuzy 2:0, a Energetyk Gryfino odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, ogrywając Koral Dębnica 1:0.

W piątkowym meczu Gwardia Koszalin wygrała z Polonią Gdańsk 1:0. Szóstą kolejkę zakończy niedzielne spotkanie pomiędzy Arką II Gdynia a Kotwicą Kołobrzeg (17.00).