Bałtyk Koszalin zdeklasował Białych Sądów [ZDJĘCIA]

Szymon Waleński otworzył i zamknął wynik meczu z Białymi Sądów.
Szymon Waleński otworzył i zamknął wynik meczu z Białymi Sądów. Jacek Wójcik
W sobotnim meczu 14. kolejki IV ligi zachodniopomorskiej, Bałtyk Koszalin rozbił na swoim boisku Białych Sądów aż 7:0 (3:0).

Gospodarze otworzyli wynik jeszcze przed upływem pierwszej minuty meczu. Szymon Waleński wykorzystał podanie Miłosza Stępnika i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 21. minucie goście mieli wyśmienitą okazję do wyrównania, jednak ich zawodnik nie trafił w bramkę mając przed sobą tylko Michała Antkowiaka.

W 31. min na 2:0 podwyższył Krystian Kąkol po indywidualnej akcji, zakończonej precyzyjnym uderzeniem przy słupku. Ten sam zawodnik 3. min później ustalił wynik pierwszej połowy, po kontrataku Bałtyku. Świetnym podaniem wzdłuż pola karnego popisał się Stępnik, a Kąkol nie zmarnował świetnej okazji.

Po zmianie stron w doskonałej okazji z kilku metrów nie trafił Kacper Masny. Później atakowali goście, ale bez efektów. Bałtyk zanotował świetny fragment między 73. i 79. min, strzelając aż 3 gole. Rozpoczął Arkadiusz Jasitczak, trafiając głową po rzucie rożnym Radosława Mikołajczaka. W 77 min na 5:0 podwyższył Michał Czenko, po bardzo ładnym rozegraniu z Leszkiem Jaruzelem. Szóstego gola strzelił Dominik Pawłowski, wykorzystując kolejne dośrodkowanie Mikołajczaka.

W 90. min w polu karnym popchnięty przez obrońcę został zawodnik gospodarzy, Jan Król i sędzia podyktował rzut karny. Festiwal bramkowy na Andersa zakończył w ostatniej minucie meczu ten, który go rozpoczął, czyli Szymon Waleński. Już w doliczonym czasie pewnie wykonał jedenastkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

W tabeli IV ligi Bałtyk zajmuje nadal 2. miejsce, z takim samym dorobkiem 39 punktów, jak prowadzące Wybrzeże Rewalskie Rewal, które wygrało 5:0 z Perłą URB Dygowo. Obie drużyny mają bilans bramkowy +40. Wybrzeże strzeliło o 6 goli więcej, stąd jest na czele.

W innych meczach drużyn z regionu, Gwardia Koszalin pewnie wygrała na wyjeździe z beniaminkiem Unią Dolice 3:0, również na wyjeździe, Mechanik Bobolice pokonał 4:1 Chemika Police. Remisami 1:1 zakończyły się mecze Olimpu Gościno z Odrą Chojna i Iskierki Mirand Szczecin z MKP Szczecinek. Ze względu na fatalny stan boiska w Postominie nie zostało rozegrane spotkanie Wieży z Kluczevią Stargard.