Baraże o awans do CLJ. Bałtyk Koszalin przegrał z Ruchem Chorzów

Juniorzy starsi Bałtyku Koszalin przegrali z Ruchem Chorzów w rewanżowym meczu barażowym drugiej fazy o Centralną Ligę Juniorów, zostając tym samym na szczeblu Wojewódzkiej Ligi Juniorów.

Od pierwszych minut goście nie zamierzali jedynie murować własnej bramki, ale też spróbować wysokiego pressingu i po przechwytach szukać swoich szans. Szybko jednak inicjatywę przejęli gospodarze. Ci próbowali i strzałów głową po dośrodkowaniach, i akcji indywidualnych.

A podopieczni trenera Tomasza Pozorskiego czyhali na okazję do wyprowadzenia kontry. Choć więcej z gry mieli chorzowianie, to nie potrafili uargumentować tego bramkami. Okazjonalne próby z dystansu, czy dogrania wzdłuż bramki kończyły się niepowodzeniami. W odpowiedzi groźnie strzelał Dawid Gruchała-Węsierski, ale bramkarz Ruchu w ostatniej chwili przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron obraz gry początkowo niewiele się zmienił. Dużo było walki, czasem niekoniecznie sportowej, oraz częstszych prób Ruchu. Pewnie między słupkami spisywał się jednak Jakub de Clerck. Aż w końcu miejscowi dopięli swego. W 64. minucie Mateusz Bogusz w sytuacji sam na sam przelobował de Clerck'a. To nie zadowoliło ekipy Ruchu i ta szła za ciosem, ale dwie minuty później w ostatniej chwili golkiper Bałtyku złapał piłkę. Niedługo potem drużyna Ruchu miała słupek, a tuż po tym sprytnym strzałem głową popisał się Jakub Rudek i zrobiło się 2:0. Koszalińska ekipa rzuciła się do odrabiania strat, ale bezskutecznie. Za to Ruch grał swoje i w końcówce przypieczętował awans do CLJ kolejnym golem.

Ruch Chorzów - Bałtyk Koszalin 3:0 (0:0)
Bramki:1:0 Bogusz (64.), 2:0 Rudek (80.), 3:0 Sikora (89.).
Bałtyk: De Clerck - Kulon, Walaszczyk, Zimnicki, Górka (85. Kramarz), Bator, Gruchała-Węsierski, Trzmiel, Niemczyk, Rapita (56. Mamak), Ziółkowski (72. Ponurko).