MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biskup Polowy WP Wiesław Lechowicz poświęcił kościół garnizonowy w Koszalinie

Łukasz Suchanowski
To wyjątkowe wydarzenie dla parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina w Koszalinie
To wyjątkowe wydarzenie dla parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina w Koszalinie Łukasz Suchanowski
Otwarty w grudniu ubiegłego roku kościół garnizonowy pw. św. Marcina w Koszalinie został uroczyście poświęcony przez biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza. Akt konsekracji dopełnił trwającą od trzech lat budowę nowego kościoła.

To wyjątkowe wydarzenie dla parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina w Koszalinie. Ich kościół został uroczyście poświęcony podczas uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w samo południe. Udział wzięło w niej: kilkudziesięciu księży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, przedstawiciele Wojska Polskiego oraz organizacji kombatanckich i żołnierskich. Głównym celebransem Mszy Świętej był bp Wiesław Lechowicz - biskup polowy Wojska Polskiego, który konsekrował kościół.

Na zakończenie ks. mjr Dariusz Kamiński - proboszcz parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina w Koszalinie został uhonorowany Odznaką za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przez prezesa koszalińskiego koła mjr Grzegorza Torbińskiego.

Budowa nowego kościoła garnizonowego trwała od 2021 roku. W czasie budowy kościoła wierni przychodzili na msze świętą do klubu wojskowego Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Od grudnia 2023 roku w nowej świątyni sprawowane są już nabożeństwa i msze święte.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński