Break dance w Sławnie. Wyniki turnieju [zdjęcia]

Rafał Nagórski
Break dance w Sławnie. Wyniki turnieju
W Sławieńskim Domu Kultury zorganizowano szósty Karnawałowy Turniej Tańca Break Dance. Do SDK przyjechało 65 uczestników, którzy zmierzyli się w sześciu kategoriach. W kategorii chłopców do lat 9 I miejsce zajął Adrian Kumaniecki, na II stopniu podium stanął Oliwier Michno, natomiast III miejsce zdobył Szymon Nałęcz, wszyscy ze Sławna. W kategorii chłopców 10- 12 lat I miejsce wywalczył Cyprian Olszewski reprezentujący Sławno, II miejsce zdobył Dawid Górdak z Koszalina, a III miejsce wytańczył Marcin Kliszcz z Kobylnicy. W kategorii chłopców 13- 15 lat zwyciężyli kolejno: Igor Szumiał- I miejsce, Dominik Nowakowski- II miejsce i Miłosz Kawalec- III miejsce, wszyscy z Polanowa. W kategorii chłopców powyżej 15 lat: I miejsce zajął Bartosz Swędrowski reprezentujący Chodzież, II miejsce wywalczył Brajan Redzimski z Bobolic, natomiast III miejsce w tej kategorii zajęła Natalia Sławińska, której poziom jest na tyle wysoki, że może mierzyć się z najlepszymi tancerzami. Wśród dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych zwyciężyły: Amelia Gryguła z Polanowa, Kaja Czapka z Kobylnicy i Oliwia Kij z Nacławia - kategoria do 12 roku życia. W kategorii powyżej 12 lat najlepsze były: Aleksandra Woropiej z Darłowa, która zajęła I miejsce, Olga Tymoszuk ze Sławna stanęła na II stopniu podium, a na III miejscu znalazła się Mizumi Feicht z Darłowa. Jury postanowiło przyznać trzy dodatkowe nagrody: dla najmłodszego zawodnika i zawodniczki turnieju, zdobyli je Oliwier Michno i Anastazja Cichawa ze Sławna. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju wywalczyła Natalia Sławińska.