Zamknij

Głos Koszaliński

Budowa S6: W tym roku przejedziemy od Goleniowa do Koszalina [zdjęcia]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych  i Autostrad: wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6, od Goleniowa do Koszalina, zostaną oddane w czwartym kwartale

Radek Koleśnik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad: wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6, od Goleniowa do Koszalina, zostaną oddane w czwartym kwartale tego roku.

- Jeszcze w tym roku będzie można przejechać całą S6, łącznie z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa, która będzie przejezdna już w wakacje - oznajmił Mateusz Grzeszczak, rzecznik GDDKiA. - Na pozostałej części tej obwodnicy, w tzw. sekcji drugiej, pojawił się problem z podłożem. Tu opracowujemy dokumentację i na przełomie roku lub w pierwszym kwartale przyszłego roku, ogłosimy przetarg na dokończenie tego fragmentu.

Kolejny etap - z Koszalina do Słupska - ma być gotów do realizacji dopiero w 2021 roku. Ministerstwo zakłada, że ten odcinek drogi będzie wykonywany w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. S 6, którą mamy się cieszyć od końca tego roku, będzie należeć do najnowocześniej zarządzanych dróg w Polsce, dzięki objęciu jej Krajowym Systemem Zarządzania.

Zobacz także: Droga S6. Rozpoczęcie budowy odcinka na trasie Goleniów- Koszalin

<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/a200905c-6fde-077a-a4c6-d5d94c9f88fd,e9159c1a-5a92-ede7-81f8-59712e4add26,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy