Spośród projektów, które zostały dostarczone do koszalińskiego ratusza, 31 to pomysły tzw. ogólnomiejskie, pozostałe - to projekty osiedlowe.
- Mimo trudności nie zrezygnujemy z realizacji KBO - w miastach na prawach powiatu to obowiązek, a budżet obywatelski musi wynosić minimum 0,5% budżetu miasta - wyjaśniał sekretarz podczas telekonferencji, którą mieszkańcy mogli śledzić na żywo w internecie.
Teraz urzędnicy mają czas na ocenę projektów pod względem formalnym i merytorycznym, m. in. czy dany pomysł jest możliwy do zrealizowania na wskazanym przez pomysłodawcę terenie (w grę wchodzą tylko tereny miejskie).
- Ze względu na bezpieczeństwo z pewnością przesuniemy na późniejszy termin zaplanowane jeszcze przed wakacjami spotkania osiedlowe - dodał Tomasz Czuczak.
- Liczymy na to, że sytuacja czym prędzej wróci do normy i w połowie sierpnia będziemy mogli zorganizować spotkania z udziałem mieszkańców, podczas których będą głosowane projekty osiedlowe. Z kolei głosowanie na projekty ogólnomiejskie jest przewidziane w październiku, drogą elektroniczną.
Budżet obywatelski - skąd się wziął? Historia budżetów obywa...
Wśród pomysłów, które zgłosili mieszkańcy, jest m. in. naprawa i rozbudowa miejskiego wybiegu dla psów - chodzi o istniejący już wybieg dla psów między ulicą Rzeczną, Stawisińskiego i Racławicką (teren po dawnym targowisku); bezpieczne zatoki dla pojazdów przy ul. Jabłoniowej (przy szkole); Nowe Miejskie Boisko Sportowe przy ul Jabłoniowej; Instytut Terapii Dźwiękiem - muzykoterapia indywidualna i grupowa -terapia muzyczna osób niepełnosprawnych; Chrońmy naszą planetę - zakup koszy do segregacji odpadów dla koszalińskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych; Park rekreacyjny „Morska Przystań” - to tereny rekreacji i wypoczynku obejmujące następujące funkcje: wybieg dla psów, miejsce na grill i ognisko, plac zabaw dla dzieci oraz siłownię zewnętrzną w stylu „street workout”, między ulicą Morską, Krańcową i Franciszkańską; 40 Punktów Życia - defibrylatory AED w miejscach publicznych - bezpieczniejszy Koszalin; budowa miejsc postojowych przy ul. Doroszewskiego; Julkowisko - największy plac zabaw dla dzieci w Koszalinie, zbudowany z naturalnych materiałów, wykorzystujący ukształtowanie terenu i zawierający elementy baśni i legend o Julkach - dobrych skrzatach z Jamna, zlokalizowany na terenie byłego boiska sportowego w Jamnie, o docelowej powierzchni ponad 3200 m kw.; rekreacyjna ścieżka rowerowa typu Single Track o małym stopniu trudności; zwiększenie dostępności książek w bibliotekach szkolnych na terenie Koszalina; wieża widokowa przy przystani w Łabuszu; na ratunek zabytkom techniki-remont taboru wąskotorowego; fontanna na Skwerze PCK dla uczczenia 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża; kolejka tyrolska - ekstremalny zjazd z Góry Chełmskiej; Park Europejski - zielone serce północy Koszalina na osiedlu Unii Europejskiej; Książęca Polana - budowa rodzinnego placu zabaw, położonego w historycznym miejscu dawnych umocnień miejskich; budowa oświetlenia przy ul. Krawieckiej i Kupieckiej; pomost w Wodnej Dolinie.
Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński o najnowszych restrykcjach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?