Dach Hali Milenium i Hala Łucznika wymagają remontu

  Dach Hali Milenium i Hala Łucznika wymagają remontu

  ima

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Hala Łuczniczka w Kołobrzegu

  Hala Łuczniczka w Kołobrzegu ©Michał Świderski

  Dach Hali Milenium należącej do kompleksu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od dawna wymaga remontu. Jego poszycie niszczy ząb czasu i ... mewy. Lata eksploatacji sprawiły, że zaczął przeciekać. Pieniądze na remont są, ale jest problem innej natury. Być może prędzej ruszą prace w Hali Łuczniczka, która ma szansę stać się tymczasową, ale jednak sporą salą koncertową.
  Hala Łuczniczka w Kołobrzegu

  Hala Łuczniczka w Kołobrzegu ©Michał Świderski

  3,8 mln zł zarezerwowano w tegorocznym budżecie na długo oczekiwany remont dachu na kołobrzeskiej Hali Milenium. Sprawa jest poważna, bo dach cieknie. Głównie za sprawą nie najlepszej technologii, wykorzystanej przy wykonaniu poszycia dachu. Otóż wyłożono go specjalistyczną pianką poliuretanową, która być może sprawdza się w każdym innym mieście niż nadmorskie, bo okazało się, że pianka wyjątkowo przypadła do gustu mewom. O tym, że skubią ją, a być może i zjadają na potęgę, pisaliśmy już 3 lata temu.

  W latach 2009 - 2010, miał miejsce ostatni większy remont, wart ok. 700 tys. zł. Od tej pory co roku na łatanie dziur miasto wydaje ok. kilkadziesiąt złotych. Skoro są pieniądze, to wydawałoby się, że najważniejszy problem z głowy, ale jak mówi urzędująca od grudnia ub. roku zastępczyni prezydenta Kołobrzegu Ilona Grędas - Wójtowicz, urząd nie może dogadać się z projektantką dachu: - Podejmujemy kolejne próby umówienia się na spotkanie - słyszymy. - Na razie bezskutecznie. A musimy wprowadzić istotne zmiany do projektu, niezbędne do dalszego procedowania.

  Nieoficjalnie dowiadujemy się, że projektantka dachu niekoniecznie była zwolenniczką wyboru technologii, której dokonało miasto. Z dachu przy silnych opadach dalej więc cieknie. Planowany remont to duża inwestycja. Teoretycznie mogłaby się rozpocząć latem.

  Być może znacznie wcześniej uda się dokonać niezbędnych przeróbek w innym, sąsiednim obiekcie MOSiR. Chodzi o Halę Łuczniczkę, która miała stać się tymczasową salą koncertową, do czasu remontu, a dokładniej budowy nowego amfiteatru. Ale inwestycja okazuje się być ponad 2 razy droższa niż zakładano, więc poszła w odstawkę. Świetne koncerty odbywają się więc w mało pojemnej sali kinowej. Co gorsza, na siedząco. Sytuację miały zmienić przenosiny do Łuczniczki, mogącej zmieścić nawet i 500 osób. Pierwszy w nowym miejscu miał być koncert Organ ka 15 lutego. Nie ma jednak zgody strażaków. Przebudowy wymaga przede wszystkim klimatyzacja i wyjścia ewakuacyjne. - Szkoda, ale z naszego pomysłu na wykorzystanie Łuczniczki nie rezygnujemy - mówi Ilona Grędas - Wójtowicz. - Odsuniemy go tylko w czasie.

  Hala Łuczniczka ma zostać zaadaptowana w taki sposób, by mogła być wykorzystywana jako sala koncertowa na ok. 500 osób

  Zobacz także: Sztorm w Kołobrzegu
  31b371a7-62e3-91a2-37f5-a6ba0d529a85,326ce6aa-9d66-570e-bc3c-08ec1b49d3c2

  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Kołobrzegu

  Wideo z Kołobrzegu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Mistrzowie Handlu - zgłoś swoich kandydatów

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.