Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dyrektor Zakładu Karnego w Starem Bornem przeszedł na emeryturę

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Po blisko 23 latach służby ppłk Bogumił Wacław przeszedł na zasłużoną emeryturę.
Po blisko 23 latach służby ppłk Bogumił Wacław przeszedł na zasłużoną emeryturę. nadesłane
Po blisko 23 latach służby ppłk Bogumił Wacław przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dyrektor pożegnał się ze sztandarem Zakładu Karnego w Starem Bornem, któremu szefował oraz dyrektorami okręgu koszalińskiego oraz załogą jednostki.

Podczas uroczystego zdania obowiązków serdeczne gratulacje i podziękowania za rzetelność i zaangażowanie złożył odchodzącemu ze służby dyrektorowi - gen. Artur Koczerba, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie.

- Życzę zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionego obowiązku zawodowego. Proszę odpoczywać po trudach służby w zdrowiu zaznając jak najwięcej szczęścia i powodów do radości. Niech emerytura będzie okazją do realizacji niespełnionych planów, z komfortem, że wszystko mogę, ale nic nie muszę – życzył gen. Artur Koczerba.

Następnie z ppłk. Bogumiłem Wacławem pożegnali się inni dyrektorzy okręgu koszalińskiego, a w imieniu funkcjonariuszy i pracowników borneńskiej jednostki – mjr Arkadiusz Krauze, zastępca dyrektora. To on do czasu powołania nowego szefa jednostki będzie nią teraz kierował.

Ppłk Bogumił Wacław przygodę ze Służbą Więzienną rozpoczął 1 lipca 1999 roku w Areszcie Śledczym w Koszalinie, jako młodszy wychowawca. Po 6 latach awansował na kierownika działu ochrony, którym był przez dwa lata. Następnie wrócił do działu penitencjarnego. 1 września 2011 r. rozpoczął służbę w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie, jako specjalista od spraw penitencjarnych. Był nim do 3 marca 2022 r. kiedy to ponownie trafił do koszalińskiego aresztu obejmując stanowisko zastępcy dyrektora. Piastował je do 14 lutego 2023 roku. W tym dniu został powołany na dyrektora Zakładu Karnego w Starem Bornem.

Zakład Karny w Starem Bornem jest jednostką penitencjarną typu półotwartego dla recydywistów (mężczyzn). Dysponuje 184 miejscami zakwaterowania osadzonych, a wraz z wchodzącym w jego skład Oddziałem Zewnętrznym w Opatówku - 274 miejscami.

Więzienie powstało pod koniec lat 60. na bazie Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Ciekawostką jest to, że ten niewielki zakład jest obecnie największą, obszarowo jednostką penitencjarną w Polsce. Wszystko za sprawą 130 ha ziemi pozyskanej przed laty pod uprawę wierzby energetycznej.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera