Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2016. Matematyka - ODPOWIEDZI, TEST

Sylwia Zarzycka
Sylwia Zarzycka
Egzamin gimnazjalny 2016 - matematyka
Egzamin gimnazjalny 2016 - matematyka Archiwum
Egzamin gimnazjalny 2016 już od poniedziałku. Matematyka to jeden z tych przedmiotów, który stwarza najwięcej problemów uczniom. Poniżej zamieszczamy testy wraz z odpowiedziami.

Egzamin gimnazjalny 2016 - matematyka

Niestety, egzamin gimnazjalny z matematyki co roku sprawia uczniom wiele problemów. Ten w 2015 roku był przygotowany z myślą o uczniu zdolnym. Jak mówili nam nauczyciele uczeń słaby mógł poradzić sobie zaledwie z trzema pytaniami. Natomiast sami uczniowie uważali, że polecenia były sformułowane w jasny i precyzyjny sposób.

Zachęcamy więc do sprawdzenia swoich umiejętności i rozwiązanie choćby jednego z arkuszy egzaminu gimnazjalnego z matematyki z poprzednich lat.

Egzamin gimnazjalny 2016 od poniedziałku
W poniedziałek rozpoczyna się obowiązkowy egzamin dla uczniów ostatnich klas gimnazjów. Potrwa on trzy dni.

Przystąpienie do tego egzaminu jest konieczne, by zakończyć naukę na poziomie gimnazjum. Wyniki są zaś brane pod uwagę przy rekrutacji do szkól ponadgimnazjalnych.

Jak poinformował PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik, w tym roku rozwiązania zadań otwartych z matematyki uczniów gimnazjów z terenu wszystkich ośmiu okręgowych komisji egzaminacyjnych zostaną ocenione z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniania. W ubiegłym roku e-ocenianie zastosowano na terenie czterech okręgowych komisji egzaminacyjnych, tj. OKE w Jaworznie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Podczas egzaminu – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich – uczniowie mają zapisywać rozwiązania zadań otwartych na wyznaczonych stronach w arkuszu egzaminacyjnym. Po egzaminie jednak – odmiennie od tego, jak egzaminatorzy pracowali wcześniej – rozwiązania zadań nie trafią do nich w wersji papierowej. Rozwiązania zadań otwartych zostaną zeskanowane w komisji okręgowej, a egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań, korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania na ekranie komputera. W związku z tym bardzo ważne jest, aby uczniowie zapisywali rozwiązania zadań wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.

Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i środę to będzie go pisać w drugim terminie, 1, 2 i 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 17 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!