Ekstraklasa koszykarzy. Wysoka porażka AZS Koszalin w Sopocie

Po dwóch domowych zwycięstwach nad wyżej notowanymi Kingiem Szczecin i Stelmetem Zielona Góra, koszykarze AZS Koszalin przegrali dziś zaległe spotkanie z 19. kolejki Energa Basket Ligi z Treflem w Sopocie.

To 15. porażka w 23. występie i zarazem druga najwyższa w tym sezonie. Gorzej (-28 pkt) było tylko 10 grudnia ub.r. z Turowem w Zgorzelcu. Po raz piąty w trwających rozgrywkach, AZS stracił co najmniej 100 pkt. Gromiąc Akademików różnicą 27 oczek, Trefl zrewanżował się za przegraną w Koszalinie w 1. rundzie 72:82.

AZS zagrał bez kontuzjowanego Nikoli Malesevicia, co jednak trudno uznać za usprawiedliwienie. Tym bardziej, że w I połowie dotrzymywał kroku miejscowym. Obie drużyny grały ofensywnie i łącznie zdobyły do przerwy prawie 100 pkt!

AZS po niezłym początku (5:0, 18:12), oddał inicjatywę rywalom, wśród których brylował środkowy Steve Zack (8/8 z gry, 4/4 wolne, 11 zbiórek i 5 asyst). Po serii 9:0 w 9. min Trefl objął prowadzenie 24:20.

Po trwającym prawie 3. minuty przestoju, AZS zaczął punktować w końcówce I kwarty, a na początku drugiej prowadził 29:26 po 5 punktach Aleksandra Marelji. Brakowało jednak wsparcia ławki. Rezerwowi do przerwy zdobyli... 1 pkt (w całym meczu 12). Od stanu 31:31 inicjatywa znów należała do Trefla, który w II kwarcie trafił cztery trójki, a jego przewaga dochodziła do 9 pkt.

Po zmianie stron gospodarze jeszcze poprawili skuteczność (do przerwy 56 proc. z gry, na koniec meczu 62 proc.), czego nie można powiedzieć o AZS (zjazd z 57 proc. do przerwy na 42 proc.). W 24. min - po serii 13:0 - było 65:46 dla Trefla. AZS spudłował w trzeciej kwarcie aż 10 pierwszych rzutów (w tym 6 zza łuku). Dopiero za jedenastą próbą trafił Diante Baldwin (25. min).

W końcówce kilka udanych akcji miał Qyntel Woods, ale Trefl kontrolował sytuację i przed ostatnią kwartą miał aż 18 oczek przewagi (78:60).

AZS już nie wrócił do meczu. Ostatnie 10. min otworzył rzut Jakuba Karolaka, a później pozostało tylko notowanie najwyższych przewag gospodarzy. Z dystansu trafiał Karolak, a Zack z młodym Michałem Kolendą urządzili sobie konkurs wsadów.

Gospodarze odpuścili dopiero po trójce byłego kapitana AZS, Artura Mielczarka na najwyższe w meczu 100:67. W końcówce AZS nieznacznie poprawił wynik, unikając dzięki temu największego lania w obecnych rozgrywkach.

W rozgrywkach Energa Basket Ligi nastąpi przerwa dla reprezentacji, która potrwa aż do do 3 marca. AZS zagra dzień później z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim.

Trefl Sopot - AZS Koszalin 100:73 (26:24, 26:22, 26:14, 22:13)

Trefl: Zack 20 (11 zb., 5 as.), Śmigielski 12 (1x3, 3 zb.), Trotter 12 (2x3, 4 as., 4 prze., 3 str.), Love 11 (1x3, 5 as.,3 zb.), Mielczarek 10 (2x3, 3 prze.) - Dylewicz 10 (4 as.), Karolak 10 (2x3), M. Kolenda 8, Stefański 5 (6 zb.), Ł. Kolenda 2, Motylewski 0.

AZS: Marelja 18 (1x3, 5 zb.), Dłoniak 15 (3x3, 3 zb.), Kumpys 11 (1x3, 4 zb., 4 prze., 5 str.), Baldwin 10 (4 as.), Młynarski 7 (1x3, 5 zb.) - Woods 7 (3 zb., 3 as.), Leńczuk 3 (1x3), Jeszke 1, Wadowski 1, Kiwilsza 0.

Cheerleaders AZS Koszalin podczas sobotniego meczu z Kingiem Szczecin. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Cheerleaders AZS Koszalin podczas meczu z Kingiem Szczecin [...