Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81:62 [wideo, zapis relacji na żywo]

red
Wynikiem 81:62 zakończyło się spotkanie Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin.
Wynikiem 81:62 zakończyło się spotkanie Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin. Łukasz Capar

Od początku spotkania słupszczanie byli niezwykle skuteczni w rzutach z dystansu. Najpierw po dwóch trójkach Jarosława Mokrosa prowadzili 8:4, a później trzema podobnymi akcjami popisywał się Łukasz Seweryn. Energa Czarni wygrywała nawet 19:12, ale w samej końcówce kwarty trafieniem z dystansu straty zmniejszył Ra’Shad James. W drugiej części meczu zespół trenera Donaldasa Kairysa zanotował serię 7:0 i po rzutach wolnych Cheikha Mbodja miał już jedenastopunktową przewagę. Gościom udawało się zbliżyć nawet na pięć punktów po kolejnych akcjach Jamesa, ale to gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Ważne trafienia notowali Jerel Blassingame i Jarosław Mokros, a słupszczanie wygrywali po 20 minutach 40:34.

Pierwsze trzy minuty kolejnej kwarty to popis gry gospodarzy. Energa Czarni zanotowała serię 14:0 i po trójce Jarosława Mokrosa miała już 20 punktów przewagi! Później AZS potrafił zmniejszyć te straty o osiem punktów głównie dzięki akcjom Ra’Shada Jamesa, ale słupszczanie nie pozwalali na więcej. Przed ostatnią częścią meczu było 66:47 dla ekipy trenera Kairysa. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła. Koszalinianie nie potrafili nawiązać walki, a ponadto za pięć fauli boisko musiał opuścić ich lider – Ra’Shad James. To sprawiało, że gospodarze dominowali do samego końca i wygrali ostatecznie 81:62.

Po 15 punktów dla Energi Czarnych rzucili Jarosław Mokros i Łukasz Seweryn. 13 punktów i dziewięć zbiórek dołożył Cheikh Mbodj. W ekipie gości wyróżniał się Ra’Shad James z 18 punktami.