Grała Bałtycka trzecia liga. Cztery mecze - osiem goli

djas
Piłkarze Chemika Police (żółte stroje) będą najbliższymi rywalami drużyn z naszego regionu. W środę z Chemikiem zagra Drawa Drawsko Pomorskie, w sobotę do Polic uda się Gwardia Koszalin Jacek Wójcik
W dziewiętnastej kolejce Bałtyckiej trzeciej ligi rozegrana została zaledwie połowa meczów.

Zwycięstwa Błękitnych, Polonii, Drawy i Arki

Ze względu na zły stan boiska, odwołane zostały spotkania Gwardii Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg, Pogoni Barlinek z Gryfem Słupsk, Dębu Dębno z Cartusią Kartuzy oraz Korala Dębnica z Chemikiem Police. Reszta meczów odbyła się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, jedynie w Gdańsku zagrano na podgrzewanej płycie stadionu przy ulicy Traugutta.

Właśnie w Trójmieście doszło do najciekawszego starcia. Naprzeciw siebie stanęły dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły Bałtyckiej trzeciej ligi- Lechia II Gdańsk oraz Błękitni Stargard Szczeciński. Po środowej porażce w Kołobrzegu z Kotwicą, podopieczni Tomasza Untona nie zdołali sięgnąć po punkty w drugim meczu z rzędu. Już w ósmej minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla gości zdobył Michał Magnuski. W trzech rozegranych wiosną meczach Błękitni zainkasowali komplet punktów i do prowadzącej Lechii tracą już zaledwie jedno "oczko".

Za sporą niespodziankę można uznać wysoką wygraną walczącej o utrzymanie Polonii Gdańsk nad rezerwami Pogoni. Spotkanie znakomicie ułożyło się dla zawodników Pawła Pagieły, którzy już po kilkudziesięciu sekundach gry objęli prowadzenie. Szybką kontrę efektownym strzałem wykończył Adam Piątkowski. Dwie minuty po przerwie wyrównał Rafał Gutowski, lecz po chwili ponownie na listę strzelców wpisał się Piątkowski, który w pięćdziesiątej ósmej minucie skompletował hat-tricka. Tuż przed końcem czwartą bramkę dla gości zdobył Szymon Rychłowski i Polonia wywiozła ze stolicy naszego województwa cenne trzy punkty.

Do ciekawej konfrontacji doszło w Drawsku Pomorskim, gdzie Drawa podejmowała rozpędzony Bałtyk Gdynia. Gdynianie są jednym z nielicznych zespołów, którym udało się rozegrać wszystkie mecze rundy rewanżowej. Po dwóch zwycięstwach i jednym remisie, podopieczni Szymona Hartmana zostali zatrzymani właśnie przez Drawę. Gola dla gospodarzy strzelił pozyskany zimą Wojciech Guźniczak. Najbliższe dni będą dla zawodników Tomasza Grzegorczyka bardzo pracowite. W środę rozegrają bowiem zaległe spotkanie z Chemikiem Police, a w sobotę udadzą się do Słupska, gdzie zmierzą się z Gryfem.

Po kolejne zwycięstwo sięgnęli piłkarze rezerw gdyńskiej Arki. Po wysokich wygranych z Gryfem Słupsk oraz Polonią Gdańsk, wyższość "żółto- niebieskich" musiał uznać Energetyk Gryfino. W trzydziestej siódmej minucie jedyną w meczu bramkę zdobył Robert Sulewski.

Utrzymali meczowy rytm

Reszta drużyn Bałtyckiej trzeciej ligi dla utrzymania meczowego rytmu rozegrała mecze kontrolne. Jak już informowaliśmy, Gwardia Koszalin zmierzyła się z występującą w lidze okręgowej Victorią Sianów. Podopieczni Wojciecha Megiera ograli rywala 4:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się obchodzący dziś dwudzieste trzecie urodziny, Japończyk Tsubasa Nishi. Po jednym trafieniu dołożyli Ryuki Kozawa i Daniel Morawski. Na zorganizowanie meczu sparingowego nie zdecydowali się szkoleniowcy Kotwicy Kołobrzeg. Kołobrzeżanie zagrają w czwartek spotkanie ligowe z Energetykiem Gryfino.

Chemik Police zremisował z czwartoligową Arkonią Szczecin 1:1. Policzanie będą najbliższymi przeciwnikami drużyn z naszego regionu. Po Drawie Drawsko Pomorskie, w sobotę w Policach zagra Gwardia Koszalin. Pogoń Barlinek zmierzyła się z przedstawicielem dolnośląsko- lubuskiej trzeciej ligi, Piastem Karnin Gorzów Wielkopolski i zaaplikowała rywalowi aż pięć bramek. Gryf Słupsk uległ Aniołom Garczegorze 0:1, a Cartusia Kartuzy rozgromiła Gryf 2009 Tczew aż 6:0. Dąb Dębno Lubuskie zagrał testowo z czwartoligowym Stilonem Gorzów Wielkopolski i uległ 2:5.