Gwardia Koszalin ma za sobą kolejny mecz kontrolny

Piłkarze drugoligowej Gwardii Koszalin mają za sobą kolejny mecz kontrolny.

Po wtorkowym test-meczu z pierwszoligową Drutex-Bytovią Bytów, w środę podopieczni Tadeusza Żakiety zmierzyli się na euroboisku w Ustroniu Morskim z występującą w Koszalińskiej Klasie Okręgowej - miejscową Astrą.

Pojedynek zakończył się wygraną gwardzistów 7:2 (5:0). Rezultat spotkania efektownym strzałem z dalszej odległości otworzył Michał Szubert. W kolejnych minutach trzykrotnie do siatki trafił testowany w koszalińskim zespole Adam Setla. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się także Adrian Kwiatkowski.

Chwilę po zmianie stron rezultat podwyższył Przemysław Brzeziański. Astra odpowiedziała golem Adama Matusiaka, jednak kilka minut później siódmą bramkę dla Gwardii zdobył Robert Ziętarski. W końcówce drugiego gola dla drużyny z Ustronia Morskiego strzelił Rafał Biernat.

W piątek Gwardia zagra w Ustroniu Morskim z trzecioligowym GKS Przodkowo (12.00). Dzień później gwardziści udadzą się na obóz przygotowawczy do Polic, gdzie rozegrają również trzy mecze kontrolne. Podopieczni Tadeusza Żakiety zmierzą się ze Świtem Skolwin, Chemikiem Police, a w drodze powrotnej z Błękitnymi Stargard.

Mecz ze Świtem już w niedzielę w Policach.

Drutex-Bytovia – Gwardia Koszalin 1:0 (0:0) [zdjęcia]