Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Historia cudu krwawiącej hostii w Osiekach

(ASIA)
Dziś w miejscu, gdzie przechowywana była hostia, stoi zabytkowy ołtarz z XVII wieku. Za tabernakulum ukryty jest obraz „Ostatnia wieczerza”.
Dziś w miejscu, gdzie przechowywana była hostia, stoi zabytkowy ołtarz z XVII wieku. Za tabernakulum ukryty jest obraz „Ostatnia wieczerza”. Radek Koleśnik
Dziś mało kto wie, że niewielkie Osieki w gm. Sianów słynęły niegdyś jako miejsce kultu i były celem pielgrzymów. Chcieli złożyć pokłon krwawiącej hostii.

W dzisiejszym wydaniu dodatku dla prenumeratorów - "Głos ma Historia" -
przeczytacie między innymi o tej niezwykłej historii. W XIV świątynia osiecka była miejscem, do którego podążali pielgrzymi. Sufragan biskupa kamieńskiego objeżdżał z wizytacją kościoły. Kiedy podczas mszy świętej w Osiekach udzielał komunii świętej, szlachcianka odepchnęła od księdza kobietę, która karmiła świnie. Nie chciała, by ta dostała komunię przed nią. Świniarka upadła, a ksiądz upuścił w tym momencie Najświętszy Sakrament. Kiedy podniósł hostię, zauważył na niej krople krwi. Jaki jest ciąg dalszy tej historii? Przeczytacie o tym w "Głos ma Historia".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!