I liga koszykarzy: Enea Astoria Bydgoszcz - Energa Kotwica Kołobrzeg 96:80

Drugiej z rzędu porażki doznali koszykarze pierwszoligowej Energi Kotwicy Kołobrzeg.

Po sobotnim niepowodzeniu na własnym parkiecie ze Śląskiem Wrocław, dziś ulegli na wyjeździe Astorii Bydgoszcz 80:96. Obie drużyny, z którymi grała Kotwica, to bezpośredni rywale w walce o play-off.

Mecz ustawiła I kwarta, którą gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 11:0. Znakomicie spisywał się pochodzący z Koszalina, Paweł Śpica, który kwartę zakończył z dorobkiem 14 pkt (6/8 z gry), a w całym meczu zdobył 23 pkt, najwięcej w Astorii.

Kotwica potrzebowała na przełamanie prawie 3,5 min. Trójkę trafił Paweł Pawłowski. Kapitan Kotwicy był jedynym jaśniejszym punktem w tej odsłonie, zdobywając 13 z 18 pkt zespołu (w tym 3x3), a w całym meczu uzyskał 23 pkt, trafiając 9 z 10 rzutów z gry.

Na parkiecie dominowała jednak Astoria, a jej przewaga sięgała 14 pkt. Gospodarze nie spuścili z tonu w II kwarcie. W 17. min mieli już 50 oczek na liczniku, aż o 18 więcej od gości. Seria 8:0 pozwoliła Kotwicy poprawić wynik na przerwę.

Na początku III kwarty Astoria odskoczyła na 15 pkt, ale wtedy goście rzucili się do odrabiania strat. W 28. min zbliżyli się na 3 pkt (66:69), ale to było wszystko na co stać było Kotwicę w tym spotkaniu. Ostatnią kwartę rozpoczęli od trójki Szymona Ryżka na 69:74, ale później nie potrafili skończyć akcji przez prawie 5 minut. Astoria powiększyła przewagę do 15 pkt i już do końca kontrolowała spotkanie.

Enea Astoria Bydgoszcz - Energa Kotwica Kołobrzeg 96:80 (32:18, 21:24, 21:24, 22:14)

Astoria: Śpica 23 (3x3), Frąckiewicz 20 (12 zb., 5 as., 2 bl.), Pochocki 10 (7 as.), Gospodarek 2, Fatz 0 - Bierwagen 21 (2x3, 6 zb., 3 as., 3 str.), Aleksandrowicz 10 (1x3, 4 zb.), Kornijec 6 (2x3), Barszczyk 4, Kondraciuk 0, Szyttenholm 0.

Kotwica: Pawłowski 23 (3x3, 4 zb., 3 str.), Ł. Bodych 12 (1x3, 4 zb., 3 as.), Ryżek 12 (2x3, 3 zb., 3 str.), Rduch 6 (2x3, 4 zb.), Dzierżak 2 (7 as.) - Przyborowski 8 (1x3, 4 zb.), Neumann 7 (1x3, 5 zb., 3 as., 3 str.), Grujić 4 (2 bl.), P. Bodych 2, Żmudzki 2.