I liga koszykarzy: Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 98:93

Pixabay.com
Drugie z rzędu u siebie, a trzecie w całym sezonie zwycięstwo zanotowała Kotwica w 12. kolejce.

Nie obyło się jednak bez nerwów, a o wyniku starcia dwóch drużyn zamykających tabelę I ligi zadecydowała dogrywka.

Kotwica bardzo dobrze weszła w mecz, prowadząc 4:0 i 9:2. Od początku skutecznością błyszczał Łukasz Bodycha. W I kwarcie uzbierał 11 ze swoich 27 pkt (rekordowy dorobek w zespole Kotwicy w tym sezonie), niemal nie myląc się w rzutach (5/6 w I kw., 12/16 w meczu). Pomimo strat i niecelnych rzutów SKK, Kotwica nie potrafiła zbudować większej przewagi niż 5-7 pkt. W końcówce goście niemal odrobili straty. Na szczęście skutecznie grał Przemysław Wrona. Zdobył 8 z ostatnich 9 pkt Kotwicy, która dzięki temu wygrała tę odsłonę.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Już po 3. min wyszli na pierwsze prowadzenie 28:27. Odpowiedzią Kotwicy była najlepsza w meczu seria 12:0. Zakończyła ją akcja 2+1 Bodycha na najwyższe w meczu 39:28 (17.). Później goście uruchomili swoją najgroźniejszą broń - rzuty za 3 pkt. Do końca kwarty trafili trzy razy (w całym meczu 15/35) i Kotwica do szatni zabrała tylko 2 pkt przewagi.

Po zmianie stron inicjatywę zaczęli przejmować goście. Od 24. min zaliczyli serię 10:0 i utrzymali do końca kwarty przewagę 4 pkt. Gdy jednak w 36. min Kotwica odskoczyła na 80:74, wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. SKK po raz drugi w meczu zanotował serię 10:0, z czego aż 8 pkt uzyskał Rafał Sobiło (w tym 2x3). W efekcie na 1,5 min przed końcem było 84:80 dla SKK.

Do dogrywki doprowadził Damian Janiak, a dwie ważne zbiórki w 40. min zaliczył Daniel Grujić.
Dodatkowe 5. min rozpoczęła trójka najlepszego snajpera gości, Bartosza Wróbla, a po 2. min było 91:87 dla gości. Dopiero wtedy Kotwica opanowała sytuację, a seria 9:0 przesądziła o wyniku.

Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 98:93 (25:22, 16:17, 22:28, 21:17, d. 14:9)

Kotwica: Bodych 27 (2x3, 7 zb., 3 str.), Janiak 13 (2x3, 7 zb., 6 as.), Grujić 12 (1x3, 9 zb., 4 as.), Zalewski 11 (10 as., 3 zb.), Ryżek 6 (2x3) - Wrona 15 (5 zb., 2 bl.), Przyborowski 10 (2x3), Suliński 4 (5 zb., 3 as., 4 str.), Dobriański 0, Lasota 0.

SKK: Wróbel 26 (4x3, 7 zb., 3 as., 3 str.), Sobiło 19 (5x3, 3 zb., 3 as.), Strzelecki 13 (2x3, 5 zb.), Król 9 (1x3, 5 zb., 3 as.), Pławucki 7 (1x3) - Sirijatowicz 10 (2x3, 6 as., 5 zb., 3 str.), Nędzi 5 (5 zb.), Janik 4 (5 zb.), Kołodziński 0.