Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Po dwóch wyjazdowych porażkach (0:1 z Elaną Toruń i KP...

III liga: Kotwica Kołobrzeg - Unia Solec Kujawski 2:0 [ZDJĘCIA]

Po dwóch wyjazdowych porażkach (0:1 z Elaną Toruń i KP Starogard Gdański) piłkarze Kotwicy przełamali się w 25. kolejce i przed własną publicznością pokonali ambitną ekipę Unii Solec Kujawski.

W dodatku dobre wieści napłynęły z innych boisk. Punkty stracił prowadzący Świt Skolwin (porażka z KP Starogard) i Elana. Strata Kotwicy do lidera zmniejszyła się do 7 pkt i podopieczni trenera Karola Szwedy wciąż mogą mieć nadzieję na włączenie się do walki o awans.

Wygrana z plasującą się w strefie spadkowej Unią nie przyszła łatwo, pomimo dość szybko zdobytej bramki przez Krzysztofa Wołkowicza. W 15. min w sytuacji sam na sam z bramkarzem, popisał się skutecznym lobem. Wcześniej w poprzeczkę trafił Ołeh Majik, który następnie asystował przy golu Wołkowicza.

Mimo kilku bardzo dobrych sytuacji w I i II połowie, na drugiego gola na Śliwińskiego czekano aż do 86. min. Akcję lewą stroną rozegrali Łukasz Szymański z Mateuszem Czapłyginem. Ten ostatni popisał się kolejnym w tym spotkaniu mierzonym dośrodkowaniem, po którym celnie głową uderzył Łukasz Włodarczyk.

- Żaden mecz w tej lidze nie jest spacerkiem. Goście postawili nam ciężkie warunki. Dobrze, że udało się w miarę szybko strzelić bramkę. Plan był taki, żeby jak najszybciej strzelić druga. Do przerwy się nie udało, ale konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan do końca - podsumował strzelec gola K. Wołkowicz.

Już we wtorek (godz. 11.00) Kotwica zagra w ramach 26. kolejki z Pogonią II w Szczecinie.

Kotwica Kołobrzeg - Unia Solec Kujawski 2:0 (1:0)
1:0 Wołkowicz (15.), 2:0 Włodarczyk (86.).
żk. Danilczyk.

Kotwica: Michalak - Bukacki, Wypij, Witt, Czapłygin, Danilczyk, Świechowski, Wołkowicz (89. Cybulski), Kacprzycki (60. Włodarczyk), Szczepański (60. Łyszyk), Majik (81. Szymański).