III liga: Leśnik Manowo - Wda Świecie 0:4 [ZDJĘCIA]

Stałe fragmenty gry przyniosły Wdzie trzy gole w pierwszej połowie spotkania w Manowie.

Rozgrywany w trudnych warunkach mecz od początku przebiegał pod dyktando gości. Po dwóch zmarnowanych sytuacjach w 13. min z wolnego uderzył Patryk Urbański. Interweniujący w błotnej kałuży Kajetan Zalewski nie utrzymał piłki i Bartosz Czerwiński z bliska posłał ją do siatki.

W 21. min po rzucie rożnym zupełnie nie pilnowany przed bramką Patryk Kiełpiński podwyższył na 2:0. Stłamszony przez rywala Leśnik po kolejnych 3. min zaliczył jeszcze jeden cios. Tym razem Urbański bezpośrednio z wolnego przymierzył przy słupku.

W 76. min kolejna kontra Wdy przyniosła jej czwartego gola. Najlepszy strzelec zespołu, Dawid Retlewski, ograł obronę i Tomasza Tkacza, kończąc strzałem do pustej bramki.

Gospodarze dopiero w końcówce zagrozili poważniej bramce Wdy. W 79. min w zamieszaniu strzelał Karol Sochaj, ale piłka zatrzymała się w kałuży przed bramką. W 90. z dystansu kropnął pod poprzeczkę Yuki Nemoto, ale bramkarz podbił piłkę na rzut rożny.

- Trzeba otwarcie powiedzieć, że pierwsza połowa była nieporozumieniem z naszej strony - przyznał trener Łukasz Drożdżal. - W przeciwieństwie do meczu z Gwardią realizacja tego, co sobie ustaliliśmy w szatni była zerowa. Wda świetnie wykorzystywała stałe fragmenty gry. Z czterech aż trzy przyniosły im bramki. W przerwie udało się podnieść morale zespołu i w drugiej połowie gra zaczęła wyglądać inaczej - dodał.

Leśnik Manowo - Wda Świecie 0:4 (0:1)

0:1 Czerwiński (13.), 0:2 Kiełpiński (21.), 0:3 Urbański (24.), 0:4 Retlewski (76.).

żk. Szatkowski, Jakubowski, Sochaj, Szostak.

Leśnik: Zalewski (46. Tkacz) - Szostak (78. Maślanka), Ejzygmann, Jakubowski, Więckowski (60. Sochaj), Bień, Karpiński, Szatkowski (46. Saganowski), Maciukajć, Rakowski, Nemoto.