Indian Wells. Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie

Krzysztof Kawa
Agnieszka Radwańska w Indian Wells
Agnieszka Radwańska w Indian Wells Facebook/BNP Paribas Open
W meczu drugiej rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells (pula nagród 7,669 mln dolarów) Agnieszka Radwańska pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:3, 6:4. O awans do czwartej rundy Polka zagra w poniedziałek z Chinką Shuai Peng (WTA 49), która w sobotę ograła Chorwatkę Anę Konjuh 6:4, 6:2.

Radwańska wciąż gra rakietami firmy Srixon. Kilka treningów, podczas których pokazała się na kortach w Indian Wells ze sprzętem Babolata, nie było wstępem do zerwania kontraktu z japońskim producentem.

Krakowianka wygrała swój inauguracyjny mecz (w pierwszej rundzie miała wolny los), ale nie zrobiła tego w wielkim stylu. Sorribes dostała się do turnieju głównego z kwalifikacji i ani myślała na tym poprzestać. Do drugiej rundy awansowała po niespodziewanym zwycięstwie nad Rosjanką Jekateriną Makarową, co dla 20-latki spoza pierwszej setki rankingu WTA jest obiecującym rezultatem.

Radwańskiej Sorribes też stawiła opór. Mecz toczył się w upale, tenisistki postawiły na wymiany z głębi kortu, sporadycznie strasząc się skrótami. W pierwszym secie po nerwowym początku Polka objęła prowadzenie 4:1 i rywalka nie była jej już w stanie zagrozić. Drugi set krakowianka zaczęła od utraty gema przy własnym podaniu, lecz szybko odrobiła straty, przełamując Hiszpankę.

Druga z Polek w Indian Wells, Magda Linette, przegrała z Dunką Karoliną Woźniacką 3:6, 0:6.

Materiał oryginalny: Indian Wells. Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie - Dziennik Polski