Iskra Białogard wraca do IV ligi

Gospodarze przypieczętowali awans w pewnym stylu.

Raptem jeden sezon trwała nieobecność Iskry w IV lidze. Podopieczni Zbigniewa Litewki zaliczyli świetną drugą część sezonu w koszalińskiej klasie okręgowej (11 zwycięstw, remis i tylko dwie przegrane) i mogą świętować awans na kolejkę przed końcem rozgrywek. Przy pełnych trybunach na stadionie w Białogardzie odbyło się raczej jednostronne widowisko, podobnie zresztą jak w pierwszej części sezonu, kiedy to Iskra rozgromiła Wiekowiankę 5:0.

Wynik otworzył w pierwszej połowie Marcin Kosmala, który po dośrodkowaniu Wojciecha Łaniucha zamknął akcję na długim słupku. Po przerwie podwyższył Marcin Kurczak, który po otrzymaniu prostopadłego podania wykorzystał sytuację sam na sam. Po tym ciosie waleczna do tej pory Wiekowianka zaczęła opadać z sił. Miała podcięte skrzydła. Nic dziwnego, że zaczęły padać kolejne bramki dla niesionych dopingiem gospodarzy.

Na 3:0 do siatki trafił Kosmala, który wykończył indywidualną akcję Kurczaka uderzeniem z najbliższej odległości do pustej bramki. Wynik ustalił na 10 minut przed końcem Łaniucha, który popisał się świetnym, technicznym strzałem po długim rogu, z przysłowiowego "fałsza". Rezultat mógł być jeszcze wyższy.

W pierwszej połowie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kurczak. Po przerwie Mateusz Przybysz huknął jak z armaty, ale piłka po jego strzale odbiła się od spojenia.

Iskra Białogard - Wiekowianka Wiekowo 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kosmala (34.), 2:0 Kurczak (54.), 3:0 Kosmala (68.), 4:0 Łaniucha (80.).

Iskra: Guz (87. Skoczyk) - Brzeziński (82. M. Lisiak), Żakowski, Pokuciński, Stolarek, D. Lisiak, Łaniucha, Suchocki, Przybysz, Kurczak (70. Dereń), Kosmala.
Wiekowianka: Szmajdziak - Kępka, Szczygieł, Krupski, Szczepaniak, Gorgol, Rogala, Tulin (70. Śniadecki), Jaworski (70. Kowalski), Balcerek, Parus.