MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne eksponaty z Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie zostaną odrestaurowane

Łukasz Suchanowski
Łukasz Suchanowski
nadesłane/Muzeum OPL w Koszalinie
Armata K19 oraz haubica wz. 43 trafiły do specjalnej renowacji, którą wykonuje dla Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie ekipa z Fortu Marian w Malechowie. Jest to efekt kolejnej współpracy placówki muzealnej z Marianem Laskowskim, znanym w Europie ekspertem od renowacji pojazdów zabytkowych.

Niedawno z Fortu Marian wróciła odnowiona w Malechowie zabytkowa Armata Przeciwlotnicza 100 mm KS-19. Zabytkowy sprzęt już cieszy oko osoby zwiedzające muzeum.

- W budżecie Muzeum co roku mamy zagospodarowane środki na renowacje niektórych naszych eksponatów. Teraz wybór padł na 85-milimetrową armatę K19 oraz ciężki moździerz wz. 43 produkcji radzieckiej używany w czasie II wojny światowej i Zimnej Wojny. Mamy dobre relacje z Marianem Laskowskim jeśli chodzi o przywracanie świetności naszym zabytkom - mówi ppłk dr Wojciech Grobelski, adiunkt Muzeum OPL w Koszalinie.

- Prace będą polegały na piaskowaniu, uzupełnieniu braków oraz pomalowaniu zabytków - wymienia Marian Laskowski, zajmujący się odnowieniem armaty i haubicy. - Jeśli chodzi o jakość naszych usług nieskromnie mówiąc jesteśmy na bardzo wysokim poziomie. Odnowiliśmy w ostatnim czasie wiele pojazdów wojskowych m.in. dla Muzeum w Białymstoku - dodaje kierownik Fortu Marian w Malechowie.

Odnowione eksponaty mają planowo wrócić do Muzeum na początku sezonu wakacyjnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński