MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Zielona Frekwencja w Koszalinie rozstrzygnięty. Najlepsze okazało się osiedle Lubiatowo

Katarzyna Chybowska
Katarzyna Chybowska
Tomasz Czuczak wraz z Tomaszem Brzęczkiem (osiedle Lubiatowo) oraz Adamem Bochrem (osiedle Unii Europejskiej) w czasie wręczenia nagród w urzędzie miasta.
Tomasz Czuczak wraz z Tomaszem Brzęczkiem (osiedle Lubiatowo) oraz Adamem Bochrem (osiedle Unii Europejskiej) w czasie wręczenia nagród w urzędzie miasta. Urząd Miasta w Koszalinie
W poniedziałek, w Sali 300 Urzędu Miejskiego w Koszalinie Tomasz Czuczak Sekretarz Miasta wręczył bony pieniężne przedstawicielom Rad Osiedli, które zwyciężyły w konkursie Zielona Frekwencja.

Przypomnijmy, konkurs ogłoszony przez prezydenta Piotra Jedlińskiego miał na celu zmobilizować koszalinian do głosowania w drugiej turze wyborów na prezydenta kraju. Osiedlą o największej frekwencji, przekazano bony pieniężne.

- Dziękuję mieszkańcom Koszalina w imieniu Pana Prezydenta Piotra Jedlińskiego za tak dużą frekwencję i udział w wyborach prezydenckich. To bardzo ważne, że koszalinianie tak aktywnie uczestniczą i budują postawy obywatelskie. Możemy być z tego wszyscy dumni - podkreślał podczas wręczenia nagród przewodniczącym zwycięskich rad osiedli Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Koszalina.

Pierwsze miejsce w konkursie i nagrodę w wysokości 15 tys. zł otrzymało osiedle Lubiatowo z wynikiem 81,59 proce. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymało osiedle Unii Europejskiej z wynikiem 78,69 procent. Na trzecim miejsc z wynikiem 77,40 procent uplasowało się osiedle Jamno-Łabusz (5 tys. zł nagrody). Zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu pieniądze te mają zostać rozdysponowane po konsultacjach z mieszkańcami osiedli na urządzenia małej architektury oraz nasadzenia zieleni.

– Nie ma pospiechu z wydaniem tych pieniędzy, czas mamy do końca przyszłego roku. Myślę, że jeśli dojdzie to konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego we wrześniu, to połączymy to z zapytaniem mieszkańców, na co chcieliby przekazać zdobyte fundusze – komentował Tomasz Brzęczek, przewodniczący rady osiedla Lubiatowo.

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020. Tak głosowali mieszkańcy Koszalina...

Zobacz także: Koszalin nagrodzi osiedla z najwyższą frekwencją. Prezydent miasta zachęca do udziału w wyborach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński