Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus dotarł już nad Bałtyk. Zakażony z Mielna w kwarantannie domowej

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
archiwum
35 osób z gminy Mielno przechodzi ścisłą kwarantannę, a jedna z nich już wiadomo na pewno, jest zakażona koronawirusem. O tym fakcie poinformowała właśnie, za pośrednictwem Facebooka, burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała.

Poprosiła, by wszyscy stosowali się do zaleceń ministerstwa i zostali w domach. To ważne, by choroba nie rozprzestrzeniała się, a w wakacje mogli nad morze znowu przyjechać wczasowicze.

- Szanowni Mieszkańcy Gminy Mielno - napisała pani burmistrz.

- Trwa narodowa kwarantanna i wszyscy chronimy się przed zarażeniem niebezpiecznym wirusem. W naszej gminie 14 domostw, a w nich łącznie 35 osób, objętych jest kwarantanną domową. Jedna osoba została zarażona wirusem SARS-CoV-2 i przebywa w izolacji domowej. Niestety wirus dotarł i do nas - nad polski Bałtyk.
Mocno apeluję: zostań w domu. Wierzę głęboko w Wasz rozsądek, dojrzałość, a przede wszystkim w odpowiedzialność za siebie, za Waszych bliskich - dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów.

Stosujcie się do procedur i komunikatów Ministerstwa Zdrowia - podkreśliła.

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo