MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin: fundacja i młodzież najmłodszym potrzebującym

Joanna Boroń
Uczniowie nie tylko przygotowali prezenty dla zaproszonych dzieciaków, ale zadbali o dobrą zabawę podczas spotkania
Uczniowie nie tylko przygotowali prezenty dla zaproszonych dzieciaków, ale zadbali o dobrą zabawę podczas spotkania Radek Koleśnik
Grudzień to niezwykły czas - wiele osób, tych działających w róznego rodzaju organizacjach, oraz tych niezrzeszonych odczuwa potrzebę zrobienia czegoś dla innych.

Uczniowie maluchom

Wyjątkowe świąteczne spotkanie zorganizowała Fundacja "Zdążyć z Miłością" wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego działającego w ramach Fundacji Oświatowej Europejskie Centrum Edukacyjne. Do udziału w zabawie choinkowej zostało zaproszonych 26 dzieci z placówek, w których obecnie przebywają: z Domu Samotnej Matki, z Centrum Interwencji Kryzysowej Nadzieja oraz ze Schroniska dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta.

Wolontariusze z Fundacji "Zdążyć z Miłością" oraz uczniowie LO wraz z opiekunką wolontariatu, pedagogiem szkolnym Violettą Opozdą, przygotowali wiele choinkowych niespodzianek. Pani Violetta wzięła też na siebie rolę wodzireja.

Wyjątkową rolę podczas przygotowań do świątecznego spotkania przyjęli na siebie uczniowie Centrum Edukacji Europejskiej. Każdy z nich przygotowywał od siebie paczkę dla konkretnego dziecka.

Mikołajkowe paczki dla dzieci przygotowała też firma Royal Greenland, która postanowiła zasponsorować przygotowanie imprezy.

Fundacja ma wiele pomysłów

Choinkowe spotkanie to kolejna udana inicjatywa koszalińskiej fundacji. Fundacja Zdążyć z Miłością jest stosunkowo młodą organizacją, ale już zdążyła przeprowadzić kilka akcji o dużym zasięgu. Teraz koncentruje się na swoim podstawowym celu, czyli mieszkaniu chronionym.

Całkowity koszt modernizacji i przystosowania mieszkania do potrzeb matek z dziećmi wynosi ponad 200 tysięcy złotych. Pierwsze firmy z Koszalina już zadeklarowały swoją pomoc. Należą do nich Grupa Okienna PUF, firma KUNCER sp. z o.o. oraz Fundacja Espersen Polska, która wspomoże inicjatywę finansowo.

- Dzięki pomocy firm i zebranym środkom pierwsze prace zaczniemy lada dzień - mówi Justyna Śmidecka z fundacji. - Okna od firmy PUF są już na linii produkcyjnej, firma KUNCER razem z nami szykuje plan remontu, jako, że to właśnie oni ten remont dla nas wykonają.

Teraz fundacja szuka firm, które pomogą mieszkanie wyposażyć. Potrzebne są meble dla mam i ich dzieci, sprzęty AGD i RTV, wyposażenie salonu, który będzie służył również jako miejsce spotkań specjalistów z podopiecznymi fundacji. - Nasze dotychczasowe doświadczenia dają nam nadzieję, że uda nam się zrobić to co sobie zaplanowaliśmy - mówi Pani Justyna.

O podsumowaniu niedawnego koncertu charytatywnego w Filharmonii Koszalińskiej, dedykowanego samotnym matkom napiszemy w poniedziałkowym wydaniu Głosu. Możemy zdradzić, że mieszkańcy byli bardziej niż hojni. Zebrane pieniądze pomogą w szybszej realizacji remontu.

Joanna Boroń
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński