Głos Koszaliński

Koszalin szykuje się do świąt. Są pierwsze ozdoby i iluminacje

W wielu miejscach w Koszalinie pojawiły się już pierwsze ozdoby i iluminacje. Tradycyjnie koszaliński ratusz przygotował kilka niespodzianek. Pierwszą

Joanna Boroń/fot. Dawid Jaśkiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/25] Następne

Koszalin szykuje się do świąt. Są pierwsze ozdoby i iluminacje

W wielu miejscach w Koszalinie pojawiły się już pierwsze ozdoby i iluminacje. Tradycyjnie koszaliński ratusz przygotował kilka niespodzianek. Pierwszą z nich jest 15-metrowa, przepiękna choinka na Rondzie Solidarności.

Świąteczne drzewko zostało ozdobione także na Rynku Staromiejskim. W sercu miasta pojawił się św. Mikołaj i napis Kocham Koszalin, przy którym mieszkańcy chętnie się fotografują. Od 14 grudnia na Rynku prócz zainstalowanych już dekoracji pojawią się stoiska i dekorację corocznego bożonarodzeniowego jarmarku, który potrwa do 21 grudnia.

Tradycyjnie ozdobiona jest już ulica Zwycięstwa oraz wkrótce Rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ozdoby będzie można także podziwiać na placu Teatralnym. Jednak prawdziwą gratką w tym roku ma być Park Książąt Pomorskich, w którym jutro o godz. 16.00 z okazji Mikołajek rozbłysną nowe iluminacje.

Prezydent Piotr Jedliński zaprasza mieszkańców na włączenie około 40 nowych ozdób choinkowych w Parku (spotykamy się przy wejściu od strony ulicy Zwycięstwa/Grodzka).

Nowe iluminacje zamówił koszaliński Zarząd Dróg i Transportu.

Zobacz także Niedzielne popołudnie na Jarmarku Bożonarodzeniowym (archiwum)

Polecamy