Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalinianin (nie) tylko we Lwowie. Muzyczna podróż rapera trwa [zdjęcia]

Mariusz Rodziewicz
Przemysław Majewski we Lwowie
Przemysław Majewski we Lwowie Piotr Lech
Przemysław Majewski, raper z Koszalina, w ramach swojego projektu „Międzywojenna nuta” zjeździł już niemal całą Polskę. Dotarł także na ziemie, które przed wojną należały do naszego kraju. Nakręcił tam teledysk.

Lwów, bo o tym mieście mowa, wychwalali w piosence Szczepcio i Tońcio - bohaterowie filmu „Włóczęgi” z 1939 roku. Utwór ten na warsztat wziął Przemysław Majewski, koszaliński raper, który wspólnie z producentem 101 Decybeli z Białogardu stworzył jego hip-hopową wersję. Powstał właśnie do niego teledysk w całości nagrany w tym ukraińskim mieście. - Pojechaliśmy tam autem. Podróż trwała około 13 godzin. Na granicy zostawiliśmy auto i pieszo przeszliśmy granicę - opowiada Przemysław Majewski, któremu towarzyszył Piotr Lech odpowiedzialny za zdjęcia do klipu. - Dwa dni spędziliśmy na nagrywaniu teledysku przemieszczając się sprawnie wraz z przewodnikiem. Klip kręciliśmy przede wszystkim na ulicach Lwowa. Chcieliśmy pokazać przede wszystkim stare kamienice i ulice oraz miejsca ważne dla Polaków.

Odwiedzili więc m.in. muzeum mieszczące się w kamienicy króla Jana III Sobieskiego i Cmentarz Łyczakowski.

- Wszystko poszło bardzo sprawnie - opowiada raper. - To był mój drugi pobyt w tym pięknym mieście. Pierwszy raz byłem we Lwowie cztery lata temu i tamten pobyt zainspirował mnie do napisania tekstu do tego utworu. Od początku wiedziałem, że muszę tam wrócił i nakręcić klip.

Pobyt we Lwowie nie ograniczył się tylko do zarejestrowania zdjęć do teledysku. - Mieliśmy spotkania z tamtejszymi mediami polskimi i ukraińskimi: Regionalną Gazetą Lwowską (ukraińskojęzyczną) oraz Polskim Radiem Lwów i Kurierem Galicyjskim.

Koszalinianin opowiadał tam o całym procesie powstawania płyty, akcji 100 tysięcy płyt na 100 - lecie odzyskania niepodległości.

Przypomnijmy więc, na czym wspomniana akcja polega. Przemysław Majewski postanowił sięgnąć po najbardziej znane polskie utwory z 20-lecia międzywojennego, stworzyć ich hip-hopowe wersje (zostawił oryginalne refreny i dopisał do nich własne zwrotki) i wydać w formie płyty zatytułowanej „Międzywojenna nuta”.

Kiedy już się to udało, wyruszył w Polskę, by płytę tę... rozdawać w różnych miejscach. Zamierza rozdać ich okrągłe 100 tysięcy egzemplarzy. Idzie mu świetnie, bo do tej pory do rąk wielu Polaków trafiło już grubo ponad 30 tysięcy sztuk. Część z nich rozdał oczywiście także we Lwowie przy okazji swojej wizyty. - Przekazałem kilkaset płyt pani redaktor z Polskiego Radia Lwów, do rozdania polskim dzieciom we Lwowie - przyznaje Przemysław Majewski.

- Owoc naszej pracy, mojej i Piotra Lecha, możecie zobaczyć m.in. na moim kanale YouTube. Niedawno wysłaliśmy również teledysk do TVP Szczecin. Udzieliliśmy licencji na emisję i wraz z teledyskiem „100 lat” nagranym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, będzie można nasze dzieło oglądać na antenach TVP.

Dodajmy, że ramach „Międzywojennej nuty” powstało już kilka teledysków. W internecie można już oglądać klip do piosenek „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i „Chryzantemy złociste”. Wkrótce mają się pojawić kolejne obrazy. Docelowo wszystkie utwory, które znalazły się na płycie nagranej z okazji 100-lecia niepodległości Polski, mają doczekać się swojego teledysku. Raper zdradza, że wtedy powstanie płyta DVD, na której znajdą się także materiały dodatkowe z jego muzycznych podróży po całej Polsce.

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24. Przemysław Majewski o płycie "Międzywojenna nuta"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo