Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalińskie Orły wręczone. Spotkanie Noworoczne Prezydenta Koszalina za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

OPRAC.:
Joanna Boroń
Joanna Boroń
Podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego organizowanego przez Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Koszalińskich Orłów.
Podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego organizowanego przez Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Koszalińskich Orłów. Radosław Brzostek
Podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego organizowanego przez Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Koszalińskich Orłów.
od 16 lat

Koszaliński Orzeł w kategorii gospodarka trafił do BUGLO PLAY za wyznaczanie nowych trendów w branży i nieustający rozwój. BUGLO to światowy lider w branży produkującej place zabaw dla dzieci. W 2022 roku firma wybudowała bezpłatnie plac zabaw dostępny dla najmłodszych mieszkańców Koszalina. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Koszalinie, który obecnie zajmuje powierzchnię 700 m2, natomiast docelowo ma liczyć aż 4000 m2.

Koszalińskiego Orła w dziedzinie innowacja otrzymała firma GEA TUCHENHAGEN POLSKA za promowanie działań proekologicznych i trud włożony w poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta. Grupa GEA jest jednym z największych producentów i dostawców linii technologicznych, maszyn i komponentów dla przemysłu mleczarskiego, spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego i rolnego. W Polsce obecna od ponad 30 lat. W październiku 2022 r. Grupa GEA uruchomiła w Koszalinie „Fabrykę Przyszłości” - najnowocześniejszy obiekt w całej grupie o powierzchni całkowitej 21,5 tys. metrów kwadratowych. Fabryka pracuje w oparciu o wytworzoną samodzielnie energię GEA - 0% emisji dwutlenku węgla. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby umożliwiała łatwą relokację maszyn, tworzenie nowych linii produkcyjnych czy konfigurowanie urządzeń. W zależności od dynamiki rozwoju, wnętrze można funkcjonalnie przebudować.

Koszaliński Orzeł w dziedzinie kultura trafił do Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley za wybitną twórczość artystyczną i działania na rzecz promocji kultury.

Urszula Kurtiak i Edward Ley od 30 lat prowadzą Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley w Koszalinie, które specjalizuje się w wydawaniu książek bibliofilskich na artystycznych papierach, ręcznie oprawianych w skóry, jedwabie, drewno, a nawet metale i kamienie szlachetne. Są to limitowane i numerowane edycje w różnych językach. Prace Wydawnictwa były eksponowane m.in. w Nowym Yorku, Buenos Aires, Madrycie, Paryżu, Londynie, Genewie, Berlinie, Abu Dhabi, Moskwie, Tajpej, Pekinie i New Delhi. Książki z wydawnictwa znajdują się w zbiorach bibliotek narodowych wielu krajów, trafiły również do światowych przywódców.

Za wysoki poziom artystyczny i dzielenie się wiedzą wydawcy otrzymali wiele międzynarodowych nagród, m.in. w listopadzie 2022 r. zostali uhonorowani Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koszaliński Orzeł w kategorii odpowiedzialność społeczna to wyróżnienie dla firmy PUF za działalność społeczną na rzecz koszalińskich organizacji niosących pomoc potrzebującym mieszkańcom naszego miasta.

PUF to firma z branży okiennej działająca od 1992 roku jako samodzielna spółka. Obecnie funkcjonuje w ramach grupy Q4Windows i jest tam najstarszą działającą firmą. Dzięki ciągłym inwestycjom zarówno w rozwój technologiczny, park maszynowy jak i najlepszych fachowców w branży prężnie działa na rynku europejskim. Około 90% produktów trafia bezpośrednio do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwajcarii, Holandii oraz Austrii. Koszalińskie okna zdobią prestiżowe obiekty Amsterdamu, Brukseli, Hamburga, Frankfurtu, czy Kolonii.

Firma od lat działa społecznie na rzecz instytucji zajmujących się potrzebującymi. Fundując nowe okna w budynkach wymagających modernizacji pomaga ograniczać straty ciepła, wykorzystać ciepło słoneczne do ogrzania pomieszczeń oraz ich doświetlenia, a dzięki temu ograniczyć koszty funkcjonowania organizacji oraz poprawić standard życia ich podopiecznych.

Arkadiusz Pater za pasję i zaangażowanie w działania na rzecz popularyzacji historii został nagrodzony Koszalińskim Orłem w kategorii edukacja. To nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 21 w Koszalinie, muzyk zespołu Pampeluna, twórca filmów historycznych oraz kanału „Co Za Historia”. Arkadiusz Pater w umiejętny sposób łączy swoją pasję do muzyki rockowej z tworzeniem filmów do nauki historii.

Od 2020 roku nagrywa popularne wśród uczniów programy historyczne na kanale „Co Za Historia”, prezentując w nich w przystępny i humorystyczny sposób wydarzenia z historii Polski. Poza tworzeniem lekcji na kanale YouTube, Arkadiusz Pater produkuje filmy historyczne w ramach cyklu „Koszalin Historie Zapomniane”, w których poruszane są nieznane wątki historii lokalnej. Za swoją pracę uhonorowany został w roku ubiegłym nagrodą srebrnego BohareON-a, przyznawaną za działania, które w szczególny sposób edukują i promują wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989. Arkadiusz Pater to nauczyciel z pasją i pomysłem na nauczanie. Odkrywa i przekazuje historię tak, by wywoływała ona zaciekawienie, emocje i radość. Dzięki jego staraniom młodzi ludzie startują w olimpiadach, angażują się w działalność grup rekonstrukcyjnych czy w pomoc dla bohaterów.

Koszaliński Orzeł w kategorii sport trafił do Stowarzyszenia SPORT, REKREACJA I WOLONTARIAT SFX za aktywność i zaangażowanie w propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Koszalina.

Stowarzyszenie SPORT, REKREACJA I WOLONTARIAT SFX powstało w czerwcu 2011 roku w Koszalinie, a jego celem od samego początku była praca społeczna na rzecz mieszkańców naszego miasta i promowanie aktywności fizycznej.

Stowarzyszenie jest inicjatorem popularnej wśród koszalińskich biegaczy imprezy sportowej pn. Nocna Ściema. Dzięki unikatowemu pomysłowi organizatorów w ubiegłym roku biegacze po raz 12 mieli okazję pobić światowe rekordy w biegach na dystansie maratonu (42.195km) oraz półmaratonu (21.097km). Fenomenalne „życiówki” możliwe są dzięki temu, że bieg odbywa się w nocy, gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. W trakcie biegu zmienia się bowiem czas na zegarkach, dzięki czemu biegacze otrzymują całą godzinę „bonifikaty” podczas biegu, co daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów.

Nagrodzonym gratulujemy!

Podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego organizowanego przez Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Koszalińskich Orłów.

Koszalińskie Orły wręczone. Spotkanie Noworoczne Prezydenta ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo