Koszykówka: Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 87:85 (po dogrywce)

Mimo zdobycia 32 punktów, Ted Scott tym razem nie poprowadził Kotwicy do wygranej. Jacek Wójcik
Kołobrzeżanie mieli w niedzielę fantastyczną okazję by wygrać w Hali Mistrzów. Niestety, nie wykorzystali świetnego otwarcia dogrywki i pudłując w niej 5 osobistych oddali wygraną Anwilowi.

W niedzielnym meczu obydwa zespoły zdobywały punkty seriami. Dopiero w czwartej kwarcie rozpoczęła się walka kosz za kosz.

Na minimalnym prowadzeniu był Anwil. Celne osobiste Teda Scotta zapewniły Kotwicy dogrywkę. Dodatkowy czas gry rozpoczął się znakomicie dla gości. Po punktach Scotta i Darrella Harrisa, Kotwica prowadziła 81:77 i miała dwie kolejne okazje na podwyższenie wyniku. Niestety, faulowanym Scottowi (1/2) i Sławomirowi Sikorze (0/2) zabrakło zimnej krwi i wykorzystali zaledwie 1 z 4 osobistych.

Zamiast 8-punktowego prowadzenia, który zapewne przesądziłoby o wyniku spotkania było 82:77, a po trójce D.J. Thompsona zaledwie 82:80. To był moment zwrotny. Tomasz Zabłocki (1/7 za 3 pkt) nie trafił z dystansu, a za chwilę Harris sfaulował po raz 5.

Do remisu doprowadził Dardan Berisha. Końcówka dogrywki przypominała kilka wcześniejszych spotkań Kotwicy. Scott (32 pkt, 9/27 z gry) nie trafiał, a rywale wykorzystywali swoje szans.

Akcje Erica Hicksa i Andrzeja Pluty oraz osobisty Thompsona zakończyły serię 10:0 gospodarzy. W tym czasie kolejne dwa osobiste dla Kotwicy spudłował Marko Djurić (0/4 za 1 pkt). Rzut za 3 pkt Scotta tylko zniwelował rozmiary porażki.

Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 87:85 (20:28, 20:19, 21:10, 16:21, d.10:8)

Anwil: Jovanović 18 (2x3, 11 zb., 3 as.), Pluta 14 (1x3), Thompson 6 (1x3, 4 zb., 4 as., 4 str.), Majewski 2 (4 as.), Celej 0 - P. Miller 20 (13 zb.), Ch. Thomas 9 (1x3), Berisha 8 (1x3, 4 zb.), E. Hicks 8 (5 zb.), Modrić 2.

Kotwica: Scott 32 (4x3, 7 zb., 3 as., 5 str.), Fisher 19 (1x3, 3 zb., 3 str.), Zabłocki 7 (1x3, 4 zb.), Sarzało 6 (2x3, 3 str.), Djurić 3 (1x3) - Harris 15 (1x3, 10 zb., 4 str., 3 bl.), Henderson 2, Sikora 1 (4 zb.), Wołoszyn 0.