Kotwica czwarta w turnieju o Puchar Prezydenta Słupska

Łukasz Capar
Na ostatnim, czwartym miejscu zakończyli udział w 15. Turnieju o Puchar Prezydenta Słupska koszykarze Kotwicy Kołobrzeg.

W sobotę zespół trenera Dariusza Szczubiała zmierzył się z Polpharmą Starogard Gdański i w pierwszej połowie dominował na parkiecie. Kołobrzeżanie przeważali pod każdym względem nad rywalami i na dużą przerwę schodzili przy prowadzeniu 42:26. Po zmianie stron Kotwica zatraciła skuteczność w ataku, a w obronie nie potrafiła zatrzymać rywali. Trzecia i czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 55:35 dla Farmaceutów, a cały mecz starogardzianie wygrali 81:77.

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 77:81 (20:12, 22:14, 16:25, 19:30)
Kotwica: Scott 26, Fisher 16, Harris 12, Bręk 9, Diduszko 7, Sikora 4, Sarzało 2, Zabłocki 1, S. Rduch 0, Djurić 0, Moralewicz 0.
Polpharma: Vaughn 16, Hicks 13, Archibeque 10, Glimore 8, Cielebąk 7, Chanas 6, Gruner 6, Dutkiewicz 6, Szpyrka 5, Metelski 4, Mroczek 0

W drugim półfinale Energa Czarni Słupsk pokonała Zastal Zielona Góra 71:61 (15:14; 21:12; 13:24; 22:11).

W meczu o 3. miejsce Kotwica zmierzyła się z Zastalem i nie miała wiele do powiedzenia. Zespół Tomasza Herkta rozstrzygnął losy spotkania praktycznie po trzech kwartach (85:62).

Kotwica - Zastal 85:107 (24:33, 22:29, 16:23, 23:22)
Kotwica: Scott 22, Bręk 14, Fisher 13, Sikora 13, Diduszko 7, Djurić 4, Zabłocki 4, Harris 3, Moralewicz 3, S. Rduch 2.
Zastal: Marshal 21, Hodge 18, Flieger 17, Burgees 14, Comagić 12, Raczyński 8, Rajewicz 7, Kalinowski 5, Chodkiewicz 5.

Zwycięzcą turnieju został zespół Polpharmy, który w finale pokonał Kotwicę 100:86.