Kotwica Kołobrzeg z awansem w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

W meczu rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski, Kotwica Kołobrzeg pokonała Zagłębie II Lubin 2:1 (1:1). Dzięki tej wygranej kołobrzeski drugoligowiec zameldował się w 1. rundzie pucharowej rywalizacji.

Trener Kotwicy Maciej Bartoszek posłał na boisko mocno zmienioną jedenastkę w porównaniu z ostatnim ligowym meczem z Olimpią Elbląg. Z podstawowego składu od początku zagrał tylko Sebastian Murawski. Spotkanie dwóch drugoligowców rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Już w 5. minucie Wojciech Szafranek zaskoczył defensywę i bramkarza Krystiana Michalskiego, otwierając wynik meczu.

Kotwica odpowiedziała w 19. minucie. Z rzutu rożnego na dalszy słupek dośrodkował Kamil Kort, a Aron Stasiak głową zdobył swojego pierwszego gola dla Kotwicy w oficjalnym meczu. Do końca pierwszej połowy oglądano otwartą grę z obydwu stron. Bliżsi zdobycia drugiej bramki byli w 39. minucie przyjezdni. Strzał Adama Ratajczyka odbił Michalski, a po dobitce Kacpra Masiaka piłka otarła się o poprzeczkę.

Także początek drugiej części meczu należał do drużyny z Lubina. W pierwszych minutach przyjezdni stworzyli 2-3 groźne sytuacje m.in. po rzucie rożnym. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W 53. min obrońcy gości zablokowali strzał Michała Kozajdy, a chwilę później obok bramki uderzył Olaf Nowak.

Remis 1:1 utrzymał się do końcówki meczu. Gdy część kibiców szykowała się na dogrywkę, Kotwica przycisnęła rywali. W 88. min, wprowadzony 3. min wcześniej Tomasz Kaczmarek, zatrudnił golkipera z Lubina mocnym strzałem z linii pola karnego. Minutę później Kaczmarek ponownie dostał piłkę przed szesnastką. Nie atakowany przez rywali wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem zapewnił Kotwicy wygraną i awans.

Na tym emocje się nie skończyły. W 90. min goście mogli wyrównać w sporym zamieszaniu podbramkowym. W doliczonym czasie groźną kontrę wyprowadziła Kotwica, ale Filip Kozłowski niedokładnie rozegrał piłkę i skończyło się na strachu w obronie Zagłębia II.

Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie II Lubin 2:1 (1:1)
0:1 Szafranek (5.), 1:1 Stasiak (19.), 2:1 Kaczmarek (89.)
żółte kartki: Nowak, Kort, Murawski - Dziewiatowski, Kruszelnicki.
Kotwica: Michalski - Kozajda, Šoljić, Murawski, Skowronek (68. Polak), Nowak, Stasiak (46. Cywiński), Rakowski (85. Oliveira), Kort, Pytlewski (85. Kaczmarek), Abbott (63. Kozłowski).
Zagłębie II: Matys - Kolan (69. Lipp), Sochań, Jach, Karasiński, Masiak (90. Sygieniewicz), Kizyma, Dudziński (82. Kubacki), Ratajczyk (46. Dziewiatowski), Kruszelnicki, Szafranek (69. Gregorski).

Pozostałe 9 meczów rundy wstępnej zostanie rozegranych w dn. 8-10 sierpnia. Mecze 1. rundy zaplanowano 27 września. Kotwica pozna kolejnego rywala po losowaniu.