Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kurs języka polskiego dla imigrantów. Początek zajęć w październiku

Katarzyna Chybowska
Kursy językowe pojawiły się w Koszalinie wraz z nowym pastorem Sławomirem Bilińskim i jego żoną Anną.
Kursy językowe pojawiły się w Koszalinie wraz z nowym pastorem Sławomirem Bilińskim i jego żoną Anną. Dawid Jaśkiewicz
Słowiańskie Centrum Misji i Integracji zaprasza na kurs języka polskiego dla obcokrajowców. Wszystko po to, aby mogli oni, lepiej poczuć się w naszym kraju i mieli możliwość lepszego rozwoju.

Kurs przygotowawczy do egzaminu z języka polskiego dla obcokrajowców na poziomie B1 rozpocznie się 7 października. Będzie on obejmował 30 godzin lekcyjnych rozłożonych na 20 spotkań.

— Zapraszamy wszystkich, ale nastawieni jesteśmy przede wszystkim na pomoc imigrantom z krajów postradzieckich — informuje Anna Bilińska, koordynator z ramienia Słowiańskiego Centrum Misji i Integracji.

– Jesteśmy organizacją Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, ale są to nasze poza religijna działania. Naszym celem jest przede wszystkim pomoc w przyspieszeniu i ułatwieniu integracji. Zdobycie certyfikatu na poziomie B1 daje możliwość ubiegania się o polskie obywatelstwo i kartę długoterminowego rezydenta UE.

Kurs językowy będzie nie tylko przygotowywał do egzaminu, ale też miał wiele elementów kultury oraz tradycji polskich.

– Bariera językowa nie tylko sprawia, że imigranci nie uczestniczą w życiu społecznym, przez co są oni marginalizowani, ale przede wszystkim są oni zatrudniani po niżej swoich kwalifikacji. To wpływa bardzo mocno na ich trudną sytuację materialną, ale też psychiczną.

Obecnie trwa przyjmowanie zapisów. Osoby zainteresowane mogą dzwonić tel. 793 030 975 lub pisać na adres [email protected]. Płatność za kurs to 40 zł za miesiąc w cenie znajdują się materiały dydaktyczne. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki o godzinie 18-19.30 w salce przy ul. Podgrodzie 3-5.

Tego typu kursy od lat prowadzone są przez SCMI w Gdańsku, w Koszalinie to już druga edycja akcji, pierwsza odbyła się w maju.

— Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli, po kosztach, wszystko po to, aby jak największa ilość osób mogła z nich skorzystać — dodaje nasza rozmówczyni. – Będziemy na pewno organizować kolejne, w zależności od potrzeb.

Kursy językowe to nie jedyna działalność SCMI na rzecz imigrantów.

- Wiedząc też, jakie problemy związane są z różnicami między funkcjonowaniem rodziny w kraju pochodzenia osób migrujących a modelem funkcjonującym w społeczeństwie przyjmującym, jesteśmy gotowi do udzielania pomocy i wsparcia w ramach Punktu Poradnictwa „Paraklet” - zaprasza Anna Bilińska.

Zobacz także Kawaler z Koszalina z orderem od dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo