kmb
Leśnik Manowo - Wiekowianka Wiekowo 1:0
Leśnik Manowo - Wiekowianka Wiekowo 1:0 Radek Koleśnik
Piłka nożna/IV liga

Rozgrywany w idealnych, słonecznych warunkach mecz wcale nie wyglądał jak starcie wicelidera z outsiderem. Wiekowianka postawiła twarde warunki Leśnikowi. I choć gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę, a drużyna z Wiekowic nastawiła się głównie na kontry, to po jednej i drugiej stronie dogodnych sytuacji nie brakowało.

W pierwszej odsłonie podopieczni Łukasza Korszańskiego łapali się głowę m.in. po strzale z rzutu wolnego Marcina Parusa, kiedy to piłka przeszła linię obrony i minęła słupek w 10. minucie. Później ponownie, tym razem z dystansu, strzelał Parus, ale niecelnie. Najlepszą okazji, w 21. minucie, zmarnował Dariusz Krupski, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dopadł do trudnej piłki i z około 5 metrów przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką. Drużyna Wojciecha Megiera zaś starał się przedzierać głównie lewą stronę, wykorzystując Marcina Gozdala. Ten najpierw w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Markiem Kapałą, a potem, dobiegając do piłki bitej wzdłuż bramki, zdążył ją trącić, ale znów refleksem wykazał się golkiper Wiekowianki. I wreszcie, tuż przed przerwą, Gozdal groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale Kapała nie dał się zaskoczyć i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron miejscowi kibice wreszcie doczekali się bramki. W 84. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Mateusz Myśliński i głową skierował piłkę do siatki. I jak się okazało niedługo potem, była to bramka na wagę trzech punktów.

Leśnik Manowo - Wiekowianka Wiekowo 1:0 (0:0)
1:0 Myśliński (84.). Żółte kartki: Jakubowski (Leśnik), Sieradzki (Wiekowianka).
Leśnik: Rutecki - Czaja (75. Śliż), Bień, Ejzygmann, Więckowski, Myśliński, Szostak, Fijołek, Jakubowski (80. Symonowicz), Gozdal, Saganowski.
Wiekowianka: Kapała, Sieradzki (65. Sieradzki), Nowak (90. Tulin), Gogół, Krupski, Hyjek (85. Mikita), Rogala, Pooch, Szynkowski, Parus, Lipski (75. Lipski).