Mateusz Pietras
Dawid Kubacki siódmy w niedzielnym konkursie w Hinzenbach
Dawid Kubacki siódmy w niedzielnym konkursie w Hinzenbach ANDRZEJ BANAS/POLSKA PRESS
Szwajcar Gregor Deschwanden wygrał drugi konkurs na skoczni Aigner Schainze (HS 90) w austriackim Hinzenbach. Drugie miejsce dla Bułgara Władimira Zografskiego, a ponownie na trzecim miejscu stanął Austriak Daniel Tschofenig. Dawid Kubacki powtórzył siódme miejsce z sobotniego konkursu. Zwycięzca kwalifikacji z niedzieli był jedynym Polakiem sklasyfikowanym w najlepszej ''10''. Liderem klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix pozostał Zografski. Za tydzień zakończenie cyklu w niemieckim Klingenthal (HS140).

Lider i wicelider cyklu nie zawiedli

Gregor Deschwanden zwyciężył niedzielny konkurs w Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Bułgar Władimir Zografski obronił pozycję lidera cyklu Letniego Grand Prix. Drugi raz z rzędu trzecie miejsce zdobył Tschofenig. Siódme miejsce powtórzył Dawid Kubacki. Piotr Żyła zajął trzynaste miejsce, a Kacper Juroszek był 24. Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł nie zdołali zakwalifikować się do drugiej rundy.

Dawid Kubacki triumfatorem niedzielnych kwalifikacji

Bardzo dobrze niedzielę na skoczni normalnej rozpoczął Dawid Kubacki, który poszybował na 90 metrów. Ta próba przyniosła 33-latkowi zwycięstwo w kwalifikacjach. Drugie miejsce zajął sobotni zwycięzca Wellinger (88 m). Trzecie miejsce padło łupem wicelidera cyklu Szwajcara Deschwandena. Drugim Polakiem w czołowej ''10'' był Piotr Żyła, który znalazł się na 10. pozycji.

Niemiecka dominacja w sobotę

W pierwszym konkursie triumfował Niemiec Andreas Wellinger (92 m, 90.5 m), który wyprzedził rodaka Stephana Leyhe (91,5 m, 88,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Daniel Tschofenig (90 m, 88,5 m). Z Polaków najwięcej powodów do dumy mógł mieć Dawid Kubacki, który został sklasyfikowany na siódmym miejscu (90,5 m, 87 m). Dziesiąte miejsce zajął Piotr Żyła (89,5 m, 89 m). Kacper Juroszek (87 m, 87 m) i Paweł Wąsek (86,5 m, 88,5 m) zostali sklasyfikowani pod koniec najlepszej ''30''. Czwarty w klasyfikacji generalnej Aleksander Zniszczoł skokiem na odległość 85 metrów nie zdołał uzbierać chociażby jednego punktu.

W następnym tygodniu rywalizacja przeniesie się do niemieckiego Klingenthal, gdzie odbędzie się zakończenie sezonu LGP.