Rajmund Wełnic
Start maratonu
Start maratonu Rajmund Wełnic
Blisko dwustu kolarzy wzięło udział w I Szczecineckim Maratonie MTB.

Debiut Stowarzyszenia Rowerowy Szczecinek w imprezą kolarską wypadł okazale - świetne trasy, dobra frekwencja i organizacja maratonu w kolarstwie terenowym wróżą świetlaną przyszłość przed koleją dyscypliną uprawianą nad Trzesieckiem. Trasę podzielono na dwie części - "mini", czyli 35 kilometrów i długą- mega ponad 50 km. Po piachy, górkach i ostrych zjazdach wokół Szczecinka. Pierwszą wygrał Paweł Żywicki przed Radosławem Rocławskim (obaj Baszta Bytów z czasem 1 godz. 18 min. 52 sek.) i Jarosławem Prościńskim (Sport Serwis Miklas Bydgoszcz). Najlepszy ze Szczecinka był 17. na mecie Krzysztof Mielczarek z klubu Triathlon. Do mety dojechało 129 kolarzy.
Na trasie mega wygrał Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek) przed Marcinem Pastusiakiem (Bike Team Człuchów) i Adamem Horbowym (Baszta Bytów). Wojciech Wieczorem (SRS Szczecinek) był 18.. Wyścig ukończyło 35 zawodników.