Milion złotych dla koszalińskiego szpitala. Na co przeznaczone zostaną pieniądze?

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Z nowoczesnego mammografu pacjentki zaczną korzystać już pod koniec czerwca.
Z nowoczesnego mammografu pacjentki zaczną korzystać już pod koniec czerwca. Radek Koleśnik
Udostępnij:
Koszaliński szpital jest jedną z kilku lecznic w regionie, która dostała dodatkowe fundusze. Pomysł na ich zagospodarowanie jest jasno określony.

Ponad 5 mln zł z budżetu województwa zachodniopomorskiego trafi w tym roku do sześciu placówek medycznych w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu. To odpowiedź na konkretne zapotrzebowanie zgłaszane przez dyrektorów szpitali.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie dostanie z puli pięciu milionów aż milion złotych. Pieniądze trafią m.in. na wyposażenie modernizowanego wcześniej i z roku na rok coraz bardziej obleganego przez pacjentów Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej. Koszt planowanych inwestycji na oddziale to 600 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 550 tys. zł. Jak nas poinformował Cezary Sołowij, fundusze zostaną przeznaczone przede wszystkim na wyposażenie sali zabiegowej m.in. łóżka, szafki. - Sprzęt szpitalny musi być odpowiednio wykonany, mieć certyfikaty. To wpływa na jego cenę.

Kolejne 450 tys. zł pozwoli zmodernizować Pracownię mammograficzną (całkowity koszt to 500 tys. zł).

Szpital dostał wcześniej od Ministerstwa Zdrowia pieniądze na zakup nowoczesnego aparatu cyfrowego do badań ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Właśnie przekazane pieniądze z województwa zostaną więc wydane na remont pomieszczeń i doposażenie nowej pracowni, w tym specjalne meble, do tego zestawy komputerowe, specjalną drukarkę do zdjęć cyfrowych.

Już trwa remont pracowni, który pochłonie część kwoty dofinansowania. Co z pacjentkami szpitala, które wymagają badań mammograficznych? Rzecznik szpitala zdradza, że do czasu ukończenia remontu i zainstalowania nowej aparatury, pacjentki będą na badania jeździć do kołobrzeskiego szpitala: - Podpisaliśmy odpowiednią umowę - wyjaśnia.

- Nowa pracownia zgodnie z podpisaną z Ministerstwem Zdrowia umową o przekazaniu funduszy na zakup mammografu, musi zacząć działać z końcem czerwca tego roku - informuje Cezary Sołowij.

Zobacz także: Rozmowa: Andrzej Melka, koordynator dziecięcego OIOMu w szpitalu w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
22 lutego, 9:13, Gość:

Pieniądze golenie na meble a może też na podwyżki a pacjenci muszą się leczyć sami. Coraz większą znieczulica wśród personelu medycznego a zwłaszcza lekarzy

Przesadzasz w każdym zawodzie są wyjątki. A ty jesteś święty? Pomagasz innym? Jesteś wolontariuszem w hospicjum?

G
Gość

I bardzo dobrze. Ach gdzie te czasy PO kiedy wszystko sprzedawano. Szpitale też dla kolesi ach

G
Gość

Pieniądze golenie na meble a może też na podwyżki a pacjenci muszą się leczyć sami. Coraz większą znieczulica wśród personelu medycznego a zwłaszcza lekarzy

Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie