Mistrzostwa Polski No-gi Jujitsu: Medale koszalinian

Wojciech Kukliński [email protected]
Marek Kowalczyk (na zdjęciu) razem z Arturem Piotrowskim i Marcinem Rynkiewiczem w piątek wylatują do USA na obóz przygotowawczy do New York Open i do Mistrzostw Europy, które odbędą się we włoskiej Modenie. Fot. Wojciech Kukliński
Mistrzostwa Polski No-gi Jujitsu w Poznaniu zorganizowane po raz pierwszy wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród zawodników i kibiców.

Prawie 500 zawodników z całego kraju wzięło udział w zorganizowanych po raz pierwszy mistrzostwach Polski No-gi Jujitsu. Walki trwały od samego rana i skończyły się dopiero późnym wieczorem. Pomimo tak dużej liczby zawodników nie było opóźnień i - jak na tak dużą imprezę - również niewiele sytuacji, które skłaniałyby do polemiki z sędziowskimi werdyktami. Dopisali również kibice.

Znakomicie w tych zawodach spisali się reprezentanci Ronin Gold Team Koszalin. Podopieczni trenera Sylwestra Dziekanowskiego wywalczyli dziewięć medali. W dywizji brązowych pasów kategorii wagowej 79,49 kg pierwsze miejsce zajął Artur Piotrowski. Piotrowski tym startem potwierdził, że jest w dobrej formie. Przed dwoma tygodniami wygrał mistrzostwa Irlandii No-gi. Także pierwszy, ale w wadze do 91,49 kg był Marek Kowalczyk. Z kolei występujący w kategorii wagowej 85,49 kg Karol Stankiewicz zajął trzecie miejsce.

W dywizji pasów purpurowych równych sobie nie miał Tomasz Deszcz (67,49 kg). Występujący w kategorii do 85,49 kg Tom Korniowski zajął drugie miejsce.

- Tomi w finale uległ mistrzowi Polski pasów purpurowych Tomaszowi Michałowskiemu z Berserkers Team Szczecin, ale zasłużył na słowa uznania - mówi Mariusz Rynkiewicz z Ronin Gold Team. Z dobrej strony pokazał się również Jarek Jermakowicz, który w wadze + 97,49 kg wywalczył drugą pozycję.
Podczas poznańskich mistrzostw o tytuły walczyły także kobiety. W pasach kolorowych wagi 66,49 kg dobry występ zaliczyła Marzena Dziekanowska. Nasza zawodniczka uległa dopiero w ostatnim pojedynku mistrzyni świata w grapplinu Karolinie Zawodnik. Dwa trzecie miejsce zajęli juniorzy Ronin Gold Team Koszalin.

W wadze 71,49 kg na najniższym stopniu podium stanął Rafał Fariaszewski, a występujący w kategorii do 75,99 kg Kamil Rabiec także był trzeci. W mistrzostwach udział wziął również Kornel Zapadka (Berserkers Team Koszalin). Koszalinianin walcząc w wadze do 97,49 kg zajął drugie miejsce. W finale przegrał z Marcinem Krzysztofiakiem z Boks Poznań.

W mistrzostwach wzięli również udział zawodnicy Exilados Koszalin. W dywizji purpurowych pasów wagi 79,49 kg trzeci był Dominik Małkowski. W rywalizacji niebieskich pasów w wadze do 79,49 kg także trzecią lokatę zajął Artur Szewczyk. Z kolei występujący w wadze do 97,49 kg Grzegorz Supiński uplasował się na trzeciej pozycji. Tę kategorię wygrał Artur Krerowicz z Top Team Kołobrzeg. W dywizji białych pasów drugi w wadze do 85,49 kg był Maciej Borkowski (Exilados). Dodajmy, że w zmaganiach juniorów wagi 66,49 kg trzecie miejsce wywalczył Kamil Żurawiecki z Top Team Kołobrzeg.