Mistrzynie Polski nie dały szans Młynom Stoisław [ZDJĘCIA, WIDEO]

od 16 lat
Młyny Stoisław Koszalin nie sprawiły niespodzianki we wtorkowym meczu, kończącym 3. kolejkę Orlen Superligi Kobiet i uległy KGHM Zagłębiu Lubin 22:35.

Szczypiornistki z Lubina, aktualne mistrzynie Polski, wygrały trzeci mecz w tym sezonie. Dla Młynów to druga porażka z rzędu. Koszaliński zespół ma na koncie 2 punkty, zdobyte za wygraną po rzutach karnych z Handball JKS Jarosław.

od 16 lat

Wtorkowy mecz tylko w pierwszych minutach toczył się po myśli koszalińskiej drużyny. Już w 1. minucie wynik otworzyła Kristina Kubisova. Na skromnym prowadzeniu Młyny utrzymywały się aż do 5. minuty. W tym czasie nie wykorzystały kilku sposobności do podwyższenia wyniku. Duża w tym również zasługa bramkarki z Lubina, Moniki Maliczkiewicz, która została wybrana zawodniczką meczu. Z nieskutecznością borykały się także rywalki. Udało się im przełamać dopiero z rzutu karnego, który wykonała Aneta Promis (dawniej Łabuda).

Po otwarciu wyniku Zagłębiu grało się już łatwiej. Na prowadzenie wyszło po dwóch trafieniach Darii Michalak, a w 10. minucie było już 5:1 na jego korzyść. Koszalinianki na drugie trafienie czekały aż do 12. min, gdy przez agresywnie grającą obronę przyjezdnych przedarła się Karina Bajrak. Ukrainka radziła sobie w tej odsłonie najlepiej w zespole Młynów. Do 22. min zdobyła 3 bramki i faworytki prowadziły tylko 10:6. Końcówka pierwszej połowy to jednak pełna dominacja Zagłębia, które na przerwę schodziło przy wyniku 15:7.

Po zmianie stron do 41. min obie drużyny zdobywały gole seriami. Miedziowe szybko trafiły 3 razy (33. - 18:7). Za chwilę podobną serią w wykonaniu Anny Mączki odpowiedziały Młyny. Ripostą przyjezdnych były 4 trafienia (41. - 22:10). Do 54. min przewaga Zagłębia oscylowała na poziomie 10-12 bramek. Podopieczne Bożeny Karkut nie forsowały tempa. Spokojnie kontrolowały mecz i wykorzystywały błędy rywalek. W 57. min odskoczyły na najwyższą różnicę 14 goli (33:19), z której Młyny urwały w końcówce jedną bramkę.

Dodajmy, że Młyny musiały sobie radzić w tym meczu bez kontuzjowanej skrzydłowej Gabrieli Urbaniak. Pierwszy raz w tym sezonie zagrała natomiast Dominika Szynkaruk, która wyleczyła uraz.

Młyny Stoisław Koszalin - KGHM Zagłębie Lubin 22:35 (7:15)
Młyny: Filończuk, Iwanycja - Bajrak 5, Męczykowska 1, Mączka 7, Zaleśny, Haric, Choromańska, Koper, Szynkaruk, Rycharska 2, Kubisova 1, Stokowiec 2, Nowicka, Szajek, Polańska 4.
Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz 1 - Promis 6, Pankowska 1, Przywara 3, Górna, Zych 5, Drabik 1, Szarkova, Michalak 5, Bujnochova 6, Kochaniak-Sala 2, Matieli, Jureńczyk 2, Milojević 3.