Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 25:27 [WIDEO, ZDJĘCIA]

Koszaliński zespół nie przerwał serii porażek w PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych. Po zaciętej walce Młyny Stoisław Koszalin uległy Piotrcovii Piotrków Tryb. i była to ich piąta z rzędu przegrana.
od 16 lat

W sobotni wieczór trenerzy koszalińskiej drużyny mieli do dyspozycji 10 zawodniczek, w tym dwie bramkarki. W ostatniej chwili do licznego grona nieobecnych dołączyła jeszcze rozgrywająca Paula Mazurek. W starciu z dysponującym pełną kadrą rywalem stawiało to Młyny w trudnej sytuacji.

Pomimo tych problemów nasz zespół postawił trudne warunki wyżej notowanej Piotrcovii. Spotkanie przez większą część było wyrównane, a na tablicy wyników aż 15 razy pojawiał się remis. Młyny prowadziły na początku 1:0 i 2:1, ale później były stroną goniącą wynik. Przy kilku remisach miały szansę na objęcie prowadzenia jednak zawodziła skuteczność (m.in. nie wykorzystany karny Martyny Żukowskiej przy 3:3) lub pojawiały się błędy w rozegraniu akcji.

Dopiero w 48. minucie udało się przełamać rywalki, po 2 trafieniach rozgrywającej dobre spotkanie Żanety Lipok (MVP meczu w zespole Młynów) na 19:18. Na prowadzeniu koszalinianki utrzymały się tylko do 51. minuty (20:19). Końcówka należała do Piotrcovii. Do 58. min przyjezdne zaliczyły dwie serie po 3 gole, przedzielone pojedynczym trafieniem Gabrieli Urbaniak. W 58. min było 25:21 dla przyjezdnych. Młyny odrobiły jeszcze 2 gole, a w końcówce była nawet szansa na złapanie kontakt bramkowego. Niestety, Żukowska nie opanowała piłki w kontrataku.

od 16 lat

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 25:27 (11:12)Młyny: Zimny, Prudzienica - Urbaniak 5, Lipok 8, Mokrzka, Żukowska 6, Rycharska 3, Kurdzielewicz 2, Borysławska 1, Somionka.
Piotrcovia: Opelt, Sarnecka 1 – Drażyk 5, Klonowska, Oreszczuk 1, Trawczyńska, Majsak, Królikowska 4, Jureńczyk 3, Grobelna 4, Sobecka 1, Trbovic, Świerczek 3, Waga 4, Jaszczuk, Fesdorf 1.